AINT Clothing czyli wschodząca gwiazda polskiego streetwearu!

0
3291
views

Polskim markom streetwearowym w zaskakującym tempie rośnie mocna konkurencja – mowa tu o nowym polskim brandzie – AINT Clothing. Marka ta niedawno pojawiła się na rynku wydając (uwaga) nie jedną, lecz DWIE debiutanckie kolekcje – Arts & Crafts oraz Game.

Asortyment AINT został wykonany z organicznej bawełny French Terry Cotton, jest produkowany tylko i wyłącznie w Polsce – „od beli materiału po metkę”, nadruki robione ręcznie (również w Polsce) i, co ciekawe, wybrane produkty poddawane są przez projektanta procesowi distressingu, co sprawia, że każdy egzemplarz jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Marka AINT oferuje różne wykroje takie jak regular, oversize i slim fit, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Zastanawiacie się dlaczego na niektórych bluzach i koszulkach znalazły się dzieła takie jak „Narodziny Wenus” Alexandre Cabanela? Poniżej znajdziecie wywiad z głównym projektantem, który nieco przybliża historię powstania kolekcji:

-„Kiedy pracowałem nad zamysłem pierwszej kolekcji przygotowywałem się do egzaminów z Historii Sztuki, nieprzespane noce nad książkami zainspirowały mnie do umieszczenia arcydzieł sztuki malarskiej z różnych okresów w bardziej współczesnej i codziennej oprawie, na bluzach i t-shirtach.”

-Skąd inspiracja?

-„Pomysł na kolekcję “Arts nad Crafts” był wypadkową inspiracji modowych i pasji do Historii Sztuki. Aspirując do wypełnienia niszy, którą zaobserwowałem na polskim rynku – postanowiłem stworzyć swój własny brand modowy. W tym procesie przyświecał mi cel stworzenia produktów funkcjonalnych, estetycznych i minimalistycznych.
Chciałem, żeby każda kolekcja miała dwie twarze – jedną tematyczną, tak, jak w przypadku Collection One “Arts and Crafts”, a drugą bardziej “praktyczną”, stąd pomysł na ubrania sportowe, które na polskim rynku w tym wydaniu pojawiają się rzadko, a do tego mają ciekawy, nieoczywisty materiał. Chciałem, żeby w kolekcji były rzeczy, które można założyć zarówno do miasta, jak i na siłownię czy bieżnię. Przez długi okres zamysłem była prostota projektów, dlatego maksymalnie ograniczyłem paletę kolorów, do tych jak najbardziej neutralnych.”

-Jak AINT różni się od innych marek?

-„Dbamy o najdrobniejsze detale, często pomijane przez inne marki, takie, jak ozdobne pudełko czy organiczne materiały.”

-Jak wyglądał proces produkcji ubrań?

-„Proces trwał bardzo długo, do wielu rzeczy dochodziliśmy metodą prób i błędów – wiele razy zmienialiśmy wykroje i próbowaliśmy różnych materiałów. Zależało nam też na tym, aby nasze ubrania od początku do końca były wykonane w Polsce – począwszy od materiałów, przez szycie a skończywszy na opakowaniu. Poznaliśmy przy tym wiele ciekawych, utalentowanych osób, z którymi chcemy kontynuować współpracę przy następnych kolekcjach.”

Zarówno Arta & Crafts, Game oraz przyszłe kolekcje dostępne będą w limitowanych ilościach, dlatego też jeśli jesteście zainteresowani marką – polecamy  pospieszyć się z zakupami. Zapraszamy też do sprawdzenia strony AINTClothing.com i oficjalnych profili marki na Facebooku oraz Instagramie.

Zdjęcia obydwu kolekcji znajdziecie poniżej.

ARTS & CRAFTS

________________________________________________________________________________

GAME

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here