10 mln dolarów za reklamę podczas walki Mayweather – McGregor

0

Tylko najbogatsze firmy świata mogą pozwolić sobie pozwolić na sponsorowanie wielkiego wydarzenia, jakim będzie walkaFloyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z mistrzem UFC Conorem McGregorem.

Grupa kapitałowa WME-IMG, właściciel organizacji, w której na co dzień walczy Irlandczyk, rozesłała do potencjalnych sponsorów ofertę marketingową. Cena minimalna, jaką ma zapłacić sponsor tytularny, to 10 milionów dolarów. Suma ta jest niemal dwukrotnie wyższa od 5,6 miliona, jakie meksykański browar Tecate zapłacił za sponsoring pojedynku Mayweather-Pacquiao w maju 2015 roku.

Za taką kwotę logotyp sponsora znalazłby się na środku ringu w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Widniałby też na strojach ring girls i na dwóch neutralnych narożnikach. Poza tym logo firmy byłoby wyświetlane przez pierwszą minutę każdej rundy na ekranach odbiorców. To brzmi jak istny kosmos.

Dla porównania producent opon Goodyear płaci od 7 do 10 mln dolarów występującej w NBA drużynie Cleveland Cavaliers za cały sezon sponsoringu.

Inna atrakcyjna w pozycji sponsorskiej walki to logo w narożnikach zajmowanych przez zawodników. W tym przypadku cena wynosi 5 mln dolarów.

Nie ma pewności, że istotnie za takie sumy zostaną sprzedane prawa sponsorskie, ale gdyby tak się stało, z nawiązką zostałby pobity rekord kwot wydanych przez sponsorów na pojedynek Mayweather-Pacquiao. Pięć podmiotów zapłaciło wtedy łącznie 13,2 mln dolarów.

Mayweather zmierzy się z debiutującym w boksie zawodowym McGregorem 26 sierpnia w Las Vegas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here