ICE: “Cała persona 21 Savage jest nieprawdziwa, nie jest obywatelem USA.”

0
21 savage

Dzisiaj pisaliśmy o zatrzymaniu 21 Savage przez służby ICE (Immigration and Customs Enforcement) pod zarzutem nielegalnego przebywania na terenie Stanów Zjednoczonych. Teraz poznajemy więcej szczegółów na temat aresztu rapera.

Przypadkowy areszt?

26-letni Sha Yaa Bin Abraham-Joseph, bo tak naprawdę nazywa się 21 Savage, został zatrzymany przez przypadek.

Służby bezpieczeństwa próbowały ująć innego rapera, znanego jak Young Nudy. Sha Yaa znajdował się z Nudy’m podczas jego aresztu. Po sprawdzeniu jego dokumentów w bazie policyjnej został zatrzymany pod zarzutem nielegalnego przebywania w USA.

21 Savage nie jest obywatelem USA?

Jak donosi redaktor VICE, Donovan Farley, ICE nie wiedziało o areszcie rapera w 2014 roku. W innym wypadku “wyłapaliby” go wcześniej.

Wcześniej, redaktor CNN, Nick Valencia, miał usłyszeć inne słowa od tej samej osoby w ICE – “Całą persona 21 Savage jest nieprawdziwa. Tak naprawdę nie jest obywatelem USA, przybył tutaj z UK jako nastolatek i został dłużej niż pozwoliła mu jego wiza.”

Jednak jak donosi Donovan Farley, odpowiedzialna za kontakt z mediami osoba w ICE była zaskoczona tym cytatem. Podobno, miała na myśli zupełnie coś innego i jej słowa są przekręcone.

Prawnicy 21 Savage: “Wyjaśnimy wszystkie nieporozumienia”

Prawnik reprezentujący 21 Savage, Dina LaPolt, wydała rano oświadczenie. Razem będą się starać “wyjaśnić wszystkie nieporozumienia” w związku z wizą oraz obywatelstwem rapera.

“Aktualnie bardzo ciężko pracujemy nad tym, by Pan Abraham-Joseph jak najszybciej opuścił areszt, a wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione” – mówi LaPolt. – “Pan Abraham-Joseph jest wspaniałym przykładem dla wielu młodych ludzi w tym kraju, a w szczególności w Atlancie – ciągle pracuje nad programami pomocy finansowej dla najbiedniejszych mieszkańców tego miasta.”

O nowościach w sprawie aresztu 21 Savage będziemy informować na bieżąco.