Prawnik 21 Savage:”On nigdy nie ukrywał tego, że jest imigrantem”

0
21 Savage

Gdy szczegóły aresztu 21 Savage zaczynają wychodzić na światło dzienne, to prawnik reprezentujący rapera wydaje oświadczenie dotyczące jego sprawy. Charles Kuck, uważa, że jego klient nigdy nie ukrywał swojego statusu imigranta.

W oświadczeniu, Kuck, nadmienił, że jego klient został aresztowany “na podstawie nieprawdziwych informacji o rzekomych poprzednich przestępstwach”. W 2014 roku, 21 Savage, został aresztowany w związku z posiadaniem narkotyków, lecz jego przestępstwo zostało wymazane z jego kartoteki.

Kuck twierdzi, że 21 Savage starał się o wizę typu U, dzięki której mógł legalnie zostać w USA. W 2013 roku, raper został 6-krotnie postrzelony przez członka wrogiego gangu podczas próby kradzieży. W wyniku napaści jego brat, Johnny “Tay-Man” Abraham-Joseph został zabity.

Wizy typu U są wydawane dla osób, które były poszkodowane w wyniku przestępstwa na terenie Stanów Zjednoczonych.

Na chwilę obecną raper nie został oskarżony o żadne przestępstwo przez ICE. Kuck twierdzi, że Savage jest jedną z wielu osób poszkodowanych przez decyzję swoich rodziców, by nielegalnie zostać w USA.

“ICE nie zarzuciło Mr. Abraham-Joseph żadnego przestępstwa” czytamy w oświadczeniu. “Kiedy był dzieckiem, jego rodzina nielegalnie została w USA. 21 Savage, jak prawie 2 miliony dzieci w Stanach Zjednoczonych, stał się nielegalnym obywatelem USA bez własnej winy.”

Zespół prawnika rapera stara się o wypuszczenie Savage z aresztu.