Czołowe przedsiębiorstwa przykładają coraz to większy nacisk na e-commerce, a szczególnie jeśli mowa o dedykowanych aplikacjach. Na tle konkurencji, najlepiej wypada Nike, wraz z SNKRS App, czego efektem jest niebagatelny wzrost sprzedaży oraz liczne wyróżnienia.

Niemiecki gigant nie zamierza pozostawać w tyle, choć klasyczna aplikacja adidas umożliwiająca zakupy zdaje się być niewystarczająca. W 2015 roku udostępniono platformę CONFIRMED, której zasięg początkowo obejmował wyłącznie Nowy Jork. Wraz z czasem, rozszerzył się na inne miasta, natomiast w 2018 roku, działalność została przeniesiona do klasycznej, znanej nam aplikacji. Dwa lata później powrócono do planów i wdrożono CONFIRMED 2.0. Jej głównym celem jest dostęp do limitowanych modeli, a w tym znaczących współprac, kładąc większy nacisk na wyłapywanie botów. Niestety w dalszym ciągu nie mieliśmy dostępu do odświeżonej platformy na telefon, a wszystkie premiery odbywały się za pośrednictwem adidas. Po latach oczekiwań – mamy to! Już 1 marca 2021 roku, będziemy mieli okazję pobrać aplikację w Polsce uzyskując tym samym dostęp do pożądanych nowości.

Na oficjalnej stronie ruszył zegar odliczający czas do premiery, a nam pozostaje cierpliwie czekać na więcej szczegółów. Niewykluczone, że będziemy uraczeni małymi niespodziankami, choć adidas jest dość oszczędny w informacjach.