Ostatnie lata w dużej mierze poświęcono sylwetce Air Jordan 1. Pokrywa się to z planami Jordan Brand, a mimo tak dużej dawki kolorystyk i współprac, fani w dalszym ciągu sięgają po model. Firma ma w planach również ożywienie innych modeli, które większość z nas doskonale zna.

Bieżący rok ma dla nas kolejną niespodziankę, a jest nią reedycja AJ IV ”Fire Red” debiutującego w 1989 roku. Nie ukrywamy, że jest to niezła okazja, ponieważ wydanie nie pojawiło się w sprzedaży od 2012 roku. Ponadto, tegoroczna wersja nosi na sobie ”Nike Air” na pięcie (tak jak OG) co z pewnością ucieszy grono fanów. Choć nie ukazano oficjalnych fotografii, znamy już datę premiery. Odbędzie się w Black Friday, 27 listopada, a cena wyniesie 200 dolarów. Tymczasem, pozostaje nam powspominać sylwetkę z 1989 roku, która najprawdopodobniej będzie zbliżona do efektu finalnego.

Rok 2020 ma dla nas wiele ciekawych projektów na bazie tytułowego modelu. Co więcej, może liczyć na wzmożone zainteresowanie i pożądanie. Przypominamy, że przed nami m.in. współpraca z Off-White, Unios Los Angeles, OVO ”Splatter” oraz ”Metallic Pack”. Reedycja kolorystyki ”Black Cat” a nawet debiut ”Neon” nawiązującej do AM 95, pokazuje że but ma szansę na ponowne przebicie.