Alpha Industries – marka z historią?

2

Znana osoba, która pojawia się w danej marce często przenosi dany trend czy rozpowszechnia konkretną rzecz w danym środowisku. Jak już się domyślacie – chodzi o Alphę Industries. Jeśli myślicie, że jest to zupełna nowość, jesteście w wielkim błędzie! Kanye West czy Logic tylko przypomnieli o jej istnieniu.

kanye-west-alpha-industries-bomber-jackets-01

Alpha Industries jest na rynku już od 1959 roku! Co więcej – początkowo była to odzież wojska Stanów Zjednoczonych. Popularność produktów znaczącą wzrastała, a firma stała się międzynarodowym sprzedawcą. Model B-15 służył pilotom w czasie II wojny światowej. Była wyposażona w futrzany kołnierz, kieszeń na rękawie i nieodłączny element – ukośne kieszenie.

51T46ptNyKL

W latach 50′ kurtka została wzbogacona o pomarańczową podszewkę – nie ze względów estetycznych,a w celu polepszenia widoczności pilota. Kurtka zmieniła także skład materiałów na m.in. nylon, który szybciej wysychał. Cały wygląd był dostosowywany do warunków – kolory kurtek nie są przypadkowe. W późniejszych okresach powrócono do zieleni, aby ułatwić kamuflaż.

Alpha_Industries_Bomber_Jacket_4_of_6

kurtka_ALPHA_INDUSTRIES_MA1-NASA-oliwkowa-03a

Kurtka nadaję się na nieco niższe temperatury jak i do 10* C. Jest więc uniwersalna, a ponadto bardzo dobrze wykonana. Dziś, pokazują się w niej gwiazdy znane na całym świecie, The Weeknd, Future czy Jared Leto to tylko przykłady.

13880303_10153887131576317_1433017750260352870_n

Dostępne jako bombery, a także dłuższe parki z futerkiem. Wydatek nieco większy (od około 700 zł do ponad 1k ) jednak patrząc na tradycję i wykonanie – warto!

Alpha-Industries-Nasa-Bomber-Jacket-Navy-Military-

Nie jest to sztucznie wypromowana firma, a marka która może pochwalić się całkiem sporą historią. Z dumą możemy nosić projekty Alpha Industries!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here