Bonus RPK skazany! Raper zdradza szczegóły rozprawy.

0
bonus rpk

Sytuacja Bonusa RPK nie jest kolorowa. Jak zdradza raper został on skazany na wyrok większy niż zalecała prokuratura. Bonus wypowiedział się na temat całej rozprawy na swoim profilu Facebook!

W lipcu tego roku Bonus RPK został skazany na 5,5 lat więzienia oraz prawie 500 tysięcy złotych grzywny. Raper na swoim profilu facebook ujawnił, że jest to wyrok o 3 miesiące wyższy niż pierwotnie chciała prokuratura. – Ostatecznie na podstawie samych zeznań skruszonych gangsterów (bez żadnych innych dowodów) sąd dał mi jeszcze większy wyrok niż chciał prorok. Zostałem skazany w pierwszej instancji na kare 5 lat i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia + prawie pół miliona grzywny i przepadku mienia. – mówi raper.

Bonus RPK złożył apelację. Na jej termin nadal musi czekać.

Od początku tej sprawy byłem z góry skazany na porażkę. Nikt nie brał pod uwagę mojej niekaralności, braku dowodów, tego że jestem jedynym żywicielem rodziny i prowadzę działalność gospodarczą od 10 lat. W tym wypadku słowo krzywdziciela recydywisty było istotniejsze niż moje (człowieka z czystą kartą). Teraz wiem, że w tym wszystkim byłem trybem, który miał nagłośnić sukces rozbicia grupy Rympałka. Medialny raper z ulicy doskonale pasował do układanki, a mój wyrok miał pokazać ludziom jak system bez żadnych skrupułów potrafi zniszczyć człowieka. – uważa Bonus RPK.

W akcji protestu powstała akcja #MUREMZABONUSEM. Swoje poparcie dla rapera wyrazili m. in. Quebonafide, Sokół, Popek, Żurom i inni. Artysta chce wykorzystać swoje problemy, aby spróbować zmienić art. 60kk, odpowiedzialny za “małych świadków koronnych”. Na stronie internetowej PoprawaPrawa.pl można wyrazić swoje poparcie ku całej akcji.

Raper wydał nowy singiel “Statystyka” opowiadający o jego przejściach z systemem karnym w naszym kraju. Raper go komentuje jako: “pstryczek w nos dla wszystkich urzędników państwowych, którzy nie patrzą na krzywdę Ludzi, tylko sukcesywnie idą po trupach do celu (premie, awanse)“. Singiel możecie sprawdzić poniżej!