Obecna sytuacja jest daleka od powrotu do normalności, jednak nic nie uzdrawia nas tak, jak nadzieja i plany. Branża muzyczna, a także imprezowa silnie odczuwa skutki zastoju, jak i większość z nas. Aby dopasować się do przyszłych zaleceń i norm bezpieczeństwa, Ticketmaster już teraz myśli nad wdrożeniem nowych zabezpieczeń.

Firma dystrybucyjna polega na sprzedaży biletów, a te – zostały zawieszone, wraz z zamrożeniem koncertów i festiwali. Amerykański gigant pośredniczący w transakcjach, opracował możliwy plan działania, który będzie w stanie wdrożyć po uchyleniu zakazu imprez. Wszystko dotyczy testów – niezmiennie, platforma będzie dawała szansę na zakup biletu, natomiast wejście na koncert będzie możliwe wyłącznie dzięki negatywnemu wynikowi na Covid-19. Dowód będzie weryfikowany 24h/72h przed rozpoczęciem, jeśli przebiegnie pomyślnie – mamy pewność, że wejdziemy. Rozwiązaniem jest również potwierdzenie szczepienia, choć na ten moment jest to nadal alternatywa. (O ile takowe szczepionki zostaną wprowadzone – nad tym nie zamierzamy jednak debatować).

Ticketmaster zapewnia, że nie ma ani chęci, ani praw do przechowywania karty medycznej lub ww. informacji. W tym przypadku jest to tylko środek umożliwiający wejście na koncert. Czy pomysł zostanie wdrożony? Kto wie, jedyne co możemy zrobić to uzbroić się w cierpliwość.