Childish Gambino skopiował “This Is America” od innego rapera?

0
childish gambino

This Is America to jeden z największych hitów muzycznych ostatnich miesięcy. Childish Gambino idealnie uchwycił nastrój niepokoju społecznego w USA. Tylko… Czy ten kawałek jest naprawdę jego? 

Childish Gambino to bardzo znana postać w świecie muzyki. Chociaż jego kariera zarówno dotyka aktorstwa – rola w serialu “Community” czy filmach “Spider-Man: Homecoming” i “Magic Mike XXL”, czy reżyserii – tutaj mamy krytycznie uznany serial “Atlanta”.

Jednak muzyka zawsze była ważna dla Donalda Gambino. Raper, który swoją ksywkę w wziął z generatora w internecie, ma na swoim koncie już dwa świetne albumy. “Because The Internet” wydany w 2013 roku był połączony z scenariuszem, który spajał historię z albumu w całość. “Awaken, My Love!” uderzało bardziej w soulowe tematy wymieszane z rapem. Trudno znaleźć album, który tak łączy niuskul z klasycznym soulem.

Childish Gambino – This Is America, kopia czy inspiracja?

W tym roku Childish Gambino wraca. Dostaliśmy hitowy numer “This Is America”. Kawałek idealnie obrazuje sytuację społeczno-polityczną w polityce. Donald uderza w klimaty rasizmu, brutalności policji, szkolnych strzelanin i wielu innych. Dla fanów przekazu – nawet klip ma drugie dno!

Teraz dowiadujemy się, że “This Is America” mogło zostać skopiowane. Raper Jase Harley wydał swój numer “American Pharaoh” dwa lata temu. Kawałki są niesamowicie podobne – od flow, bitu i po treść. Trudno nie uniknąć wrażenia, że Childish Gambino musiał mocno inspirować się tym trackiem.

Sam Jase Harley wypowiedział się na ten temat na swoim twitterze. Raper nie ma złych uczuć względem Childisha. “Wszyscy artyści inspirują się sobą nawzajem, tylko szkoda, że nie dostałem shout-outu” – pisze na swoim twitterze.

Co myślicie o całej sytuacji?

W innych wiadomościach, Zabójstwo XXXTENTACION nie było przypadkowe – szczegóły zdarzenia!