Majowa aukcja Sotheby’s dot. Air Jordan 1 odnotowała rekordową sprzedaż i wywołała wiele zainteresowania. Nie tylko wśród licytujących czy samych fanów ale i ludzi niezwiązanych z Jordan Brand. Trudno się dziwić – niecodziennie zdarza się kupiec chcący zapłacić za parę 560 tysięcy dolarów. Tymczasem, przed nami kolejne wyjątkowe licytacje!

Duet Christie’s & Stadium Goods przygotował wiele dobrego – oferta jest jednak kierowana wyłącznie do fanów z doprawdy zasobnym portfelem. Na licytację trafi m.in. model Nike Air Ship, którego cena może wynieść od 350 do 560 tysięcy dolarów. Jest to wydanie TYPS MJ PE (Tong Yang Player Sample Michael Jordan Player Exclusive) z 1984 roku.

Trudno przejść obojętnie wobec Air Jordan VII ”Olympic” z 1992 roku – sama sylwetka przypomina o zdobyciu przez Jordana 22 punktów w sierpniowym meczu z Chorwacją. Cena może wahać się od 50 do 70 tysięcy dolarów.

Oferta obejmuje także Air Jordan XIV w towarzystwie ośmiu pozostałych wydań. Wyselekcjonowane produkty trafią na platformę Christie’s 30 lipca, a poszczególne aukcje zakończą się 13 sierpnia.

”This highly-curated sale marks Christie’s entry into a new collecting category that merges sports’ history, art, fashion, and contemporary lifestyle” – Aline Sylla-Walbaum, globalna dyrektorka Christie’s