Akcje charytatywne są codziennością – począwszy od zbiórek prywatnych osób walczących z chorobą, skończywszy na wsparciu organizacji przez globalne firmy. W ostatnich miesiącach, przekonaliśmy się jak wielką siłę ma społeczność. Przykładem może być nie tylko pandemia ale i ruch Black Lives Matter.

Butiki Concepts od wielu lat zdobywają popularność i uznanie, natomiast tym razem zaangażowały się w akcję łączącą sympatię do obuwia, a i chęć pomocy. Dwa tygodnie temu, ogłoszono pierwszą loterię której wygraną były pary Nike SB Dunk low – ”Purple Lobster” & ”Green Lobster”. Losowanie ruszyło 13 lipca, przy czym butik zapowiedział, że 100% zysków trafi do My Brother’s Keeper. Projekt zapoczątkowano w 2014 roku przez Baracka Obame, a jego celem jest wsparcie czarnoskórych mężczyzn umożliwiając kontynuację nauki. Ku uciesze Concepts, akcja wywołała nie lada zainteresowanie doprowadzając do sprzedaży 32 tysięcy biletów cyfrowych. Dzięki tak imponującemu wynikowi, udało się uzbierać 133 tysiące dolarów. Aby docenić zaangażowanie, zamiast jednego zwycięzcy, wylosowano dwóch.

Jak wynika z wpisu, to nie koniec. W najbliższym czasie, będziemy mieli okazję zawalczyć o kolejną parę – wspierając tym samym potrzebujących.