Converse i Brain Dead powracają z One Star’ami!

0

Po zeszłorocznej, opartej na Chuck’u 70 i archiwalnych wzorach, niezwykle udanej
i popularnej współpracy w tym sezonie Converse i Brain Dead powracają z One Star’ami.

Założoną w 2014 roku w Los Angeles markę odzieżową Brain Dead tworzy grupa kreatywnych osób, inspirujących się różnymi subkulturami. Na jej czele stoją Kyle Ng i Ed Davis. Brain Dead charakteryzuje się zupełnie nowym i unikalnym podejściem do projektowania butów oraz odzieży.

Tym razem Kyle NG i jego zespół z Los Angeles od samego początku współpracy postawił na archiwalne wzory i nadruki wykorzystywane kiedyś przez Converse. Pierwszym wzorem, który znalazł się na obuwiu Converse był motyw camo w 1983 roku. W 1988 na butach  pojawiły się motywy zwierzęce. One Star’y z kolekcji Brain Dead, charakteryzują się właśnie tymi ostatnimi.

Na cholewce tej najnowszej sylwetki znajdziemy po jednej stronie motywy lamparcich cętek
i zebry, a po drugiej popularnych grochów tzw. „polka dots”. Na gumę podeszwy zostały dodane napisy “To see and be seen as far as the eye can see. Who Controls the Control Men. The same elsewhere”. Wkładka posiada podwójny branding.

One Star’y z kolekcji Brain Dead dostępne będą od 07.02 w sklepach Converse w Warszawie w Galerii Mokotów oraz Złotych Tarasach, a także w sklepach SneakerStudio oraz Run Colors. Cena detaliczna to 519 złotych.