Zrównoważony rozwój, ekologia i recykling to jedne z wielu pojęć, które towarzyszą nam coraz częściej. Słyszymy o nich niemalże codziennie, a powoli czołowe firmy zaczynają konkurować i na tym gruncie. Dowodem na to jest m.in. współpraca adidas x Parley, czy jeden z najnowszych projektów u boku Allbirds, którego celem jest produkcja obuwia z ośmiokrotnie mniejszą emisją CO2. Podobną drogę obiera Nike zapowiadając wiele zmian.

Converse pod władaniem Nike, nie pozostaje w tyle. Zwłaszcza, że ekologiczna linia ”eclab” w dalszym ciągu się rozwija. Nie tak dawno mogliśmy przyjrzeć się trampkom, których cholewki wykonano z łodyg i liści bawełny. Okazuje się, że produkcja jednoznacznie wpływa na zmniejszenie zużycia wody, dbałość o środowisko a obuwie nadal wygląda naprawdę dobrze! Dziś, Converse Japan x Food Textile przedstawia kolejne wydanie linii, którego płótno zostało zabarwione resztkami jedzenia. Dzięki temu, uzyskano dwie wersje kolorystyczne, a mianowicie ”Juniper” oraz ”Purple Cabbage”. Dodatkowym atutem jest zastosowanie wkładki Ortholite Eco (poliuretan bazujący na oleju rycynowym) oraz wykonanie gumy pozyskanej z recyklingu.

Sylwetka Converse Chuck Taylor All Star Hi może przyciągnąć już nie tylko wyglądem ale i ekologicznym podejściem! Premierę zaplanowano na sierpień za pośrednictwem Converse Japan, cena wyniesie 84$.