Ten rok z pewnością zapamiętamy na długo, zarówno biorąc pod uwagę pandemię, kryzys jak i międzynarodowe protesty pod hasłem Black Lives Matter. Do akcji przyłącza się niezliczona liczba firm, podczas gdy większość wiodących przedsiębiorstw już ustosunkowała się do obecnej sytuacji.

Dziś do ich grona możemy dołączyć Crep Protect, czyli to, co ratuje i zabezpiecza sneakersy wielu z nas. W formie wsparcia na rzecz obecnej sytuacji, postanowiono wypuścić dedykowany produkt, z którego dochody w całości trafią do czterech organizacji non-profit. Są to m.in. Black Lives Matter, Campaign Zero oraz The Bail Project. Wspomniana oferta dotyczy dobrze znanego nam specyfiku, a mianowicie spray’u hydrofobowego. Tym razem jest to w pełni czarna, matowa butelka o pojemności 200 ml, pozbawiona brandingu. Jej jedynym elementem jest hasło ”BLACK LIVES MATTER” oraz informacja o przekazaniu zysków. Sprzedaż ograniczono do 2 sztuk na osobę, a cena wynosi około 12 dolarów.

Czy cała akcja jest czystym marketingiem? Nawet jeśli tak, pieniądze trafiają na rzecz organizacji non profit. W końcowym rozrachunku, ruch niezależnie od przyczyn, może przynieść korzyści potrzebującym. Zdanie jak zwykle, zostawiamy jednak każdemu z osobna.