Ubiór i moda jest częścią wyrażania siebie, a chęć posiadania czegoś wyjątkowego jest dość ludzka. Choć na dzisiejszym rynku nie brakuje różnorodności, z pomocą przychodzą nam artyści, którzy stworzą dla nas wydanie jedyne w swoim rodzaju!

Wielokrotnie omawialiśmy customy i ich znaczenie, a dziś postanowiliśmy zebrać najlepsze z nich. Są to również modele Bespoke, które wymagają o wiele więcej pracy i umiejętności, co wpływa na ich ostateczną cenę. Zapraszamy!

Noraltheclobber – Air Jordan IV ”Toy Story”

Bajkowe i serialowe postacie są dość częstą symboliką wykorzystywaną w projektach obuwia. Oryginalna produkcja ”Toy Story” z 1995 roku zdobyła rzeszę fanów, a zainteresowanie trwa po dziś dzień. Tym razem, Szeryf Chudy znalazł się na Air Jordan IV w wykonaniu artysty z Atlanty.

The Shoe Surgeon – Nike Air Force 1 (OVO)

Mistrz w swojej praktyce, którego raczej nikomu nie musimy przedstawiać. Pod koniec 2019 roku, stworzył z okazji 33 urodzin Drake’a dedykowane Air Force 1. Na bokach cholewek znajduje się napis ”OVO SOUND” a stylistyka nawiązuje do Cactus Plant Flea Market. Ponadto, zastosowano kolorowe, opalizujące ramówki.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Happy Birthday Drake @champagnepapi

Post udostępniony przez Dominic Ciambrone (@theshoesurgeon)

BespokeIND – Air Jordan 1 ”Bandana”

Lądujemy w Australii, gdzie Damian Sim, sukcesywnie rozkręcił firmę zajmującą się profesjonalną modyfikacją obuwia. Pozostajemy w temacie ostatnich premier, a konkretniej współpracy Nike & Jordan Brand z Travisem Scottem. Wydanie zatytułowane jako ”Bandana” zostało stworzone na bazie AJ 1, natomiast jego stylistyka nawiązuje do Nike SB.

Sneaker Boyz – Nike Air Max 1 ”atmos Animal”

Po raz kolejny, możemy być dumni z polskiej firmy! Poza renowacją, zajmują się obecnie również dopracowanymi projektami, które zamiast zmian w postaci malunków, są szyte. Współpraca Nike AM 1 x atmos jest nadal gorącym grailem, a kilka dni temu mogliśmy zobaczyć wersję wydania w wykonaniu Sneaker Boyz! Przekrój zebry, geparda, lwa i pudrowego różu to najlepsza promocja.

Ceeze MC – Balenciaga Triple S ”Wild Thing”

Jeden z najbardziej pożądanych modeli high fashion i kolejna inspiracja współpracą Nike x atmos! Wydanie zostało stworzone w oparciu o naturalne włosie m.in. konia. Całość jest oparta na klasycznej podeszwie wraz z czerwonymi detalami na cholewce.

The Heyy Man – Air Jordan 1 ”Travis Scott x Union”

Ubiegłoroczna premiera dwóch powyższych premier na bazie Air Jordan 1, pozostawiła spory niedosyt. Potencjał, wykorzystał The Heyy Man łącząc pożądane stylistyki. Zadbano o każdy szczegół – nie zabrakło barw Union ale i odwróconego Swoosha.

Vijz Be Spokes – Nike Air Max 1 ”Mc Donalds”

Są z nami fani fast foodów? Holenderski artysta, zaprojektował Nike Air Max 1 z myślą o Mc Donalds. Język sylwetki to symbol frytek, a samo logo znajduje się na pięcie, sznurowadłach i boku cholewki. Zieleń, brąz, kolor żółty i czerwony jednoznacznie nawiązują do menu, a dzięki temu wydanie wygląda doprawdy smacznie!