Ostatnie podsumowanie publikowaliśmy pod koniec kwietnia, a przez ponad 2 miesiące światło dzienne ujrzało wiele wartych uwagi wydań. Zarówno oficjalnych jak i projektów artystów, których dotyczy dzisiejsze podsumowanie!

The Shoe Surgeon – Air Jordan 1

Hitem ostatnich miesięcy, a nawet pierwszej połowy roku jest zdecydowanie kolabo Nike SB Dunk Low u boku Ben & Jerry’s. Limitowane wydanie pozostawiło ogromny niedosyt, a koncepcja stała się dla wielu inspiracją. Dominic Ciambrone stworzył unikatowe Air Jordan 1 odwzorowujące w pełni design współpracy. Sylwetka została ograniczona do 420 par.

Bass Customs – Nike Blazer Mid

Pozostając w temacie kolaboracji, na warsztat trafiły również inne wydania. Jest to m.in. Blazer Mid, który idealnie wpasował się w charakterystyczne wzornictwo. Zielono niebieska cholewka nosi na sobie krowie elementy w towarzystwie żółtego Swoosha oraz tęczowego języka i wewnętrznej strony pięty.

AMAC Customs – Air Jordan 1

Kolejna pozycja stworzona w oparciu o kultowy model AJ 1. Ponadto, jest to inspiracja współpracą z Off-White na bazie ”Chicago” – kolorystyce, która nadal wywołuje nie lada zainteresowanie. Cholewkę stworzono w oparciu o design dwukolorowej bandany akcentując m.in. Swoosh. Na wydaniu niezmiennie widnieją charakterystyczne elementy takie jak ”AIR” czy haftki.

Air Thirty Two – Nike SB Dunk Low

Jak wspominaliśmy wcześniej, model Nike SB Dunk Low przeżywa drugą młodość, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie wokół ostatnich wydań. Dru Barrios stworzył pandemiczną, zielonkawą wersję wykorzystując slogan ”STAY HOME” oraz motyw wirusa. Projekt powstał w dwóch egzemplarzach, a zysk ze sprzedaży trafił do organizacji charytatywnej (GiveDirectly).

Jake Danklefs – Nike SB Dunk Low

Pozycja powstała w dedykacji dla Bad Bunny – portorykańskiego rapera co uwidoczniono wizerunkiem królika na pięcie. Wielobarwna cholewka została wzbogacona o motyw zwierzęcy, natomiast seledynowe akcenty wiązań przypominają kolabo Nike x Off-White na bazie Zoom Terra Kiger.

Vijz Bespokes – Nike Air Max 1

Ponadczasowe wydanie Nike Air Max 1 to tym samym jedno z najczęściej wykorzystywanych baz do modyfikacji – co wcale nas nie dziwi. Widzieliśmy już różnorodne wersje, a Sam przedstawił m.in. model inspirowany Rolexem, McDonalds czy współpracą z atmos. Kilka dni temu zaprezentował model pokryty łuskową skórą wraz z brandingiem Parra. Paleta bieli, pomarańczy i odcienia niebieskiego została połączona z niecodzienną metką na języku.

Davidz Custom – Nike Air Force 1

Ostatnia pozycja raczej nikogo nie zaskoczy, ponieważ denimowe sylwetki widzieliśmy niejednokrotnie. Mimo to, wykonanie na bazie Air Force 1 robi wrażenie! Zadbano o najmniejsze szczegóły, a w tym jeansowe logo na języku. Sama cholewka została w wielu miejscach wybielona, co dodaje charakteru.

Nie trudno zauważyć, że obecnie królują projekty znacznie wykraczające poza malunki i odnowę obuwia. Wraz z zaangażowaniem i pracą, rośnie również cena. Nierzadko kwoty sięgają od 300 do nawet tysiąca dolarów – biorąc pod uwagę jakość materiałów, a nawet handmade – nie ma w tym nic dziwnego. Zwłaszcza, gdy mamy w rękach wydanie, którego próżno szukać na ulicach.