Na początku lipca, opublikowaliśmy trzecie zestawienie naszej tytułowej serii. Przez kwartał mieliśmy okazję zobaczyć wiele inspirujących projektów – nie pozostaje nam nic innego jak podzielenie się szczegółami również z wami!

Makeshift Studio – Air Jordan IV

Jako pierwszą przedstawiamy sylwetkę, która może aspirować do jednej z bardziej wyczekiwanych tego roku. Bazując na modelu we współpracy z Off-White, elementy takie jak siateczka zastąpiono tkanym splotem trzcinowym. Wykorzystany materiał jest hołdem dla Pierre Jeanneret, szwajcarskiego architekta. Makeshift Studio zaprezentowało parę wraz ze zmodyfikowanym boxem.

The Wool – Nike Air Force 1

Ponadczasowe wydanie jest bazą niezliczonej ilości projektów, a struktura i design pozwala na minimalistyczne wykończenie jak i odważne wzornictwo. The Wool, zajmuje się kreatywnym (i doprawdy czasochłonnym) zdobieniem obuwia – z pomocą różnorodnych tkanin oraz haftów. Poniższą, dość niecodzienną wersją może pochwalić się Lil Yachty, dla którego została stworzona!

Wyświetl ten post na Instagramie.

@lilyachty

Post udostępniony przez The Wool (@darkphilknight)

Brock DeBoer – Air Jordan 1

Czy kiedykolwiek widzieliście porcelanowe Jordany? Jeśli nie, czas to zmienić! Brock lubuje się w tworzeniu rzeźb, o różnorodnym zastosowaniu. Główną rolę gra wspomniana ceramika, a w połączeniu z kultowymi sylwetkami takimi jak AJ XI, AJ III czy AJ I i nam brakuje słów.

ABSNCe x Stashed – Air Jordan 1 Low

Ostatnie miesiące idealnie obrazują, że zarówno modele Mid jak i Low przekonują do siebie klientów. Nowe kolorystyki i partnerstwa również zdają się podkręcać zainteresowanie. Powyższy duet, stworzył jednak własną edycję trampek, w pastelowo tęczowej palecie. Proste, choć nas przekonuje!

Kraz83kicks – Air Jordan 1 Low

Custom nawiązuje do dziedzictwa holenderskiej marki Patta jak i ostatniej współpracy Travisa Scotta z Nike. Odwrócony poboczny Swoosh nałożono w towarzystwie sporego czerwonego logo Patta, spoczywając na geometrycznej, wielokolorowej tkaninie.

199xcustom – adidas Yeezy Boost 350 V2

Zdajemy sobie sprawę, że czas haftowania modeli YEEZY już minął (a raczej nikogo to szczególnie nie dziwi) natomiast projekty w które włożono tak solidną robotę warto doceniać! Realizatorem jest artysta z Hong Kongu, który wziął na warsztat V2 ”Triple White”.

Vijz Bespokes – New Balance 1500

Pozycja na bazie New Balance 1500 jest wyjątkowa, zwłaszcza że za pracę odpowiada Vijz. Model nie od dziś wzbudza nasze zainteresowanie, a zestawienie go z szarym designem ”elephant” i wielowarstwową cholewką z elementami turkusu – robi wrażenie!