Nasze ostatnie zestawienie opublikowaliśmy we wrześniu, a z racji na początek nowego roku – spieszymy z kolejnym podsumowaniem!

TheShoeSurgeon – Nike SB Dunk Low

Studio jest zapewne znane większości z was, zwłaszcza że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc, specjalizujące się w tak precyzyjnych modyfikacjach obuwia. Przed nami tegoroczny ulubieniec w świątecznej wersji – zainspirowany postacią Grincha!

TheShoeSurgeon x Jeff Staple – Nike SB Dunk Low ”Just Vote”

Wahaliśmy się czy dwa projekty współtworzone przez to samo miejsce są w porządku, jednak koniec końców – uznaliśmy, że nie warto ograniczać się do wyłącznie jednego z nich. Powyższa para została zaprojektowana u boku partnera Nike – Jeffa Staple. Jej celem było zachęcenie do głosowania w wyborach prezydenckich, patriotyczne wydanie zostało rozlosowane pośród osób, które okazały dowód zabrania głosu.

Johnyskicks – Nike SB Dunk Low

Jeśli są wśród nas fani projektu Nike SB oddającemu hołd Grateful Dead, mamy coś specjalnego! John przedstawił monochromatyczną wersję współpracy, niemalże w całości odwzorowującą oryginalne kolorystyki – nie zabrakło charakterystycznego futerka oraz zadartego Swoosha.

Daniel Arsham – adidas 4D New York

Artysta z Nowego Jorku jest znany przede wszystkim ze swojej niecodziennej stylistyki. Został on również częścią zespołu adidas, tworząc nietuzinkowe wersje modeli takich jak Futurecraft 4D. Kilka tygodni temu, przedstawił niewydaną hybrydę łączącą dwa style – podeszwę 4D z cholewką buta pochodzącego z kolekcji Daniel Arsham New York. Jak dla nas – połączenie to strzał w dziesiątkę!

Kicksolio – Nike Air Force 1

Ostatnio pisaliśmy o nadchodzącym projekcie obuwia A Bathing Ape, zainspirowanego Air Jordan 1 ”Shadow”. Tym razem, role się odwracają! Kicksolio zaprezentował Nike Air Force 1 z charakterystyczną, poboczną gwiazdą BAPESTA z dominującym designem Dior. Na metce widnieje naszywka z podpisem ”DIOR STA”.

Theheyyman – Air Jordan 1 x Travis Scott ”Loud”

Słyszeliście o sugestii o posypaniu brokatem? Czasem to naprawdę działa! Theheyyman wziął na warsztat Air Jordan 1 z odwróconym Swooshem (nawiązując do współpracy z Travisem Scottem). Błyszcząca kolorowa tkanina zdobyła naszą sympatię mimo prostoty. Cholewce towarzyszy satynowa, czarna wyściółka oraz metaliczne metki na językach.

Odpuściliśmy sobie sławne modele Warrena Lotasa ze względu na wątpliwy podziw wokół tego typu projektów. Sami nie pochwalamy, więc i na miejsce w zestawieniu miejsca zabrakło!