Odkąd Virgil Abloh objął stanowisko dyrektora artystycznego w domu modu Louis Vuitton, kilkakrotnie mieliśmy szansę przekonać się o tym, że był to znakomity wybór. Dziś, możemy usłyszeć o kolejnym nadchodzącym projekcie, który promuje założyciel Off-White!

Jeśli jesteście zaznajomieni z firmą A Bathing Ape, postać NIGO z pewnością nie jest wam obca. Mimo, że sam opuścił markę w 2013 roku, po niespełna dwóch dekadach pracy, jest jednoznacznie kojarzony z najsławniejszą małpą streetwearu. Jego kariera zawodowa obejmuje również wiele innych sukcesów, które stawiają go w świetle rozpoznawalnego i inspirującego projektanta, producenta i DJ’a. Na Instagramie Virgila Abloha, ukazano fotografie zwiastującą współpracę z domem mody Louis Vuitton. Kolekcja jest zatytułowana jako LV²/Louis Vuitton – Squared i zostanie wydana w okolicach września 2020 roku. Dyrektor artystyczny zdradza, że możemy oczekiwać zarówno odzieży, akcesoriów jak i obuwia z uwzględnieniem skórzanych elementów.

Niewątpliwie, projekt jest pewnym wyrazem przyjaźni i dobrych relacji, które istnieją między założycielem Off-White i A Bathing Ape. Pamiętajmy jednak, że jest to współpraca z domem mody, a klimat kolekcji i jej ceny będą w ramach high fashion.