Czy zarobki Mayweathera przekroczą miliard dolarów?

0

Jak wyliczył magazyn Forbes, Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) może już za miesiąc stać się trzecim zawodowym sportowcem, którego łącznie zarobki przekroczą miliard dolarów. Wcześniej według wyliczeń amerykańskich dziennikarzy dokonali tego tylko Tiger Woods i Michael Jordan.

Dotychczas Mayweather zarobił w trakcie swojej kariery ok. 750 milionów dolarów. Rekordowa dla “Money” Floyda była wypłata ze stoczonej w 2015 roku walki z Manny Pacquiao. Szacuje się, że mistrz świata pięciu kategorii wagowych zarobił za nią ponad 200 milionów dolarów.

26 sierpnia Mayweather w hitowym pojedynku skrzyżuje rękawice z Conorem McGregorem, najpopularniejszym i najlepiej zarabiającym zawodniku MMA na świecie. Obaj zawodnicy mogą zarobić za ten występ ponad 200 milionów dolarów, jednak będzie to ściśle uzależnione od wyniku sprzedaży Pay-Per-View na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jeśli spełnią się przewidywania ekspertów, Mayweather zostanie pierwszym bokserskim miliarderem.

No i swoją drogą nie zapowiada się, żeby przebalował ten majątek tak samo jak Tyson oraz dziesiątki innych bokserów – milionerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here