Świat muzyczny nierzadko przenika do mody, która zawsze towarzyszyła raperom i HH w mniej, lub bardziej modnych trendach. Jednym z artystów, którzy słyną również z wszechstronnego zainteresowania obuwiem, jest DJ Khaled!

Swoją liczną kolekcją sneakersów pochwalił się w 2015 roku w cyklu Complex Closets. Jego hobby pojawiło się jednak znacznie wcześniej – sam muzyk zajmował się w przeszłości sprzedażą obuwia podrzucając do kartonów swoje mixtape’y. Dziś możemy mówić o prawdziwym sukcesie ale i nowych możliwościach, które otwierają się przed DJ Khaledem. Europejska sieć SNIPES licząca 21 lat, oficjalnie mianuje artystę dyrektorem artystycznym. Jest to nie lada wyróżnienie, które może przynieść oczekiwane profity nie tylko firmie ale i klientom, którzy mogą liczyć na nowe przedsięwzięcia. Wszystko rozpoczęło się od współpracy duetu i kwietniowej kampanii, która udowodniła niemieckiemu gigantowi jak wiele może wnieść do działalności producent. Sven Voth, założyciel SNIPES, podkreśla że objęcie stanowiska przez DJ Khaleda może być równie znaczące jak praca Virgila Abloha u boku LV.

”You ask him to send one post out to his fans, and he ends up crafting a multipost story”

Na obecny moment, firma nie zdradza planów inwestycyjnych jednak jesteśmy przekonani, że warto obserwować przyszłe działania niemieckiego detalisty! DJ Khaled uspokaja, że muzyka nie zejdzie na drugi plan i w dalszym ciągu będziemy mogli śledzić jego twórczość.