21 marca: Dj Premier obchodzi 47 urodziny.

0

djPremier-regeneration-01
Dj Premier– prywatnie: Christopher Edward Martin (urodzony 21 marca 1966 roku), znany w środowisku również jako: Preem, Premo (Preemo) lub Primo. Jeżeli Ktokolwiek ze zgromadzonych tutaj nie zna Tego Pana (powinien szybko naprawić swoje błędy i zaniechania ;)): jest to Amerykański producent muzyczny oraz Dj. Lista osób, które współpracowy z Jegomością – jest imponująca. Byli to m.in.: Apathy, Afu-Ra, Big L, Big Daddy Kane, Bun B, Busta Rhymes, Canibus, Common, D.I.T.C., Fat Joe, Game, Ill Bill, Jay-Z, Joell Ortiz, Kanye West, KRS One, Lord Finesse, M.O.P., Mos Def, Nas, Rakim, Royce da 5’9″, Snoop Dogg, The LOX, The Notorious B.I.G., Vinnie Paz, Xzibit, Limp Bizkit, wspierał również wiele młodych talentów muzycznych. Preemo stanowił połowę z duetu hip-hipowego “GangStarr”. Stanowił, ponieważ 19 kwietnia, 2010 roku odszedł od nas wspaniały artysta – Guru, który był siłą liryczną wspomnianego duetu.
Grupa powstała w 1988 w Bostonie, została założona przez Guru i DJ Michaela Mike Dee Johnsona. Preemo urodził się w Houston. Wiele czasu spędził również w latach młodości na Brooklynie. Zanim DJ Premier przeprowadził się z Brooklynu w Nowym Jorku do college’u Prairie View A&M w Houston, zostawił swoje taśmy demo w kilku wytwórniach. Firma Wild Pitch zaproponowała mu kontrakt i skontaktowała z Guru. Premier zmuszony był jednak wrócić do college’u w Teksasie, dlatego też współpraca obu muzyków sprowadzała się do kontaktów telefonicznych i przesyłania pocztą kaset. Jej owocem był debiutancki album No More Mr. Nice Guy, nagrany w ciągu 10 dni.

Dj Premier został wielokrotnie uznany za jednego z najbardziej utalentowanych, najznamienitszych producentów wszechczasów, m.in przez magazyn Rolling Stone oraz “The Source”. Dla wielu, po dzień dzisiejszy, stanowi wzorzec profesjonalnego i szalenie utalentowanego producenta muzycznego.

Chcemy dziś podziękować Preemo za wszelkie wspaniałości, których dostarczył naszym uszom.
Tym samym publikuję poranną audycję radiową Hot 97′, emitowaną oczywiście w dniu urodzin Dj Premier’a – ah te różnice czasowe ;)!
Audycja została zmiksowana rano, na antenie. Odsłuch i “pobór” poniżej. Oczywiście jest tam to, czego możemy się spodziewać: Stek udanych produkcji Dj Premiera, hity Gangstarr oraz życzenia urodzinowe! Idealna okazja, by przypomnieć sobie, dlaczego Preemo jest tak naprawdę dobry i poważany.


SAY PREEEMOOOOO!!!

R.I.P. Guru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here