Oregońskie przedsiębiorstwo ma dla nas wiele świeżych projektów. Wielokrotnie wspominaliśmy o znakomicie wykorzystanym potencjale Nike SB Dunk Low, a już dziś możemy podzielić się z wami oficjalnymi fotografiami kolejnego wydania!

Denim jest lubianym motywem wykorzystywanym jako bazowy materiał sylwetek – w tym współprac, tak jak m.in. Jordan Brand x Levi’s. Nie tak dawno, mieliśmy okazję kupić Air Jordan 1 Low ”Washed Denim” natomiast to nie wszystko! Na horyzoncie kolejna jeansowa parka, a mianowicie Nike SB Dunk Low ”Sashiko”. Na wstępie warto zaznaczyć, że nazewnictwo nawiązuje do Japonii, a konkretniej dekoracyjnych szwów traktowanych jako jedną z technik haftu. Po wielu spekulacjach i plotkach, ujawniono szczegóły projektu, a tym samym finalny wygląd sylwetki. Cholewkę stworzono w oparciu o dwukolorowy denim, wraz ze wspomnianymi elementami szwów m.in. na Swooshu. Całość spoczywa na śnieżnobiałej podeszwie wraz z gumowym zakończeniem co kontrastuje z białymi sznurowadłami.

Projekt ma trafić do sprzedaży już 1 sierpnia w cenie 100 dolarów. W pierwszym etapie do skateshopów, następnie na aplikację SNKRS.