Kanadyjski artysta ma na koncie wiele muzycznych sukcesów i nagród – w tym rekordowe notowania na platformach streamingowych. Wielu z nas równie chętnie wypatrywało jego projektów u boku Jordan Brand pod szyldem OVO, a głośna sprawa z prawdopodobnym odejściem do konkurencji – dawno poszła w zapomnienie. Dziś, Drake przedstawia nam zupełnie świeży projekt u boku oregońskiego przedsiębiorstwa!

Nowa linia o nazwie NOCTA jest kontynuacją długoletniej współpracy. Kolekcja inspirowana nadchodzącym albumem pt. ”Certified Lover Boy” była wyłącznie wprowadzeniem, a wywołała nie lada zainteresowanie. Zwiastun pojawił się na nowoutworzonym koncie w postaci kilku fotografii, które nakreślają klimat i charakterystykę kolekcji. Zaprezentowano puchowe kurtki, komplety dresowe, kamizelki z saszetkami, a także gadżety w postaci rękawiczek oraz nakryć głowy. Produkty trafią do sprzedaż 18 grudnia za pośrednictwem strony Nike lub NOCTA.

Pozostawiamy was z komentarzem artysty;

”Pamiętam, jak wszyscy ci sportowcy reprezentowali Nike – każdy robił coś nie do pomyślenia – i jakie to było inspirujące. Zawsze czułem, że Nike ma okazję objąć artystę w taki sam sposób, jak sportowców. Zastanawiałem się, jakie to by było szalone i co oznaczałoby dla artysty zawarcie flagowej umowy z Nike. NOCTA to urzeczywistnienie wszystkich tych przemyśleń i wszystkiego, na co liczyłem – od kultury, w której jest zakorzeniona, po produkt i, co najważniejsze, partnerstwo i skalę, która pozwala mi dzielić się nim ze światem. W NOCTA chodzi o tworzenie czegoś dla ludzi w ruchu. Osoby, które chcą funkcjonalnych, wygodnych krojów, które można dostosować z jednego środowiska do drugiego. Ale jeśli chodzi o to, co robimy, dotyczy to również sposobu myślenia: bezlitosnej popędu, nieustępliwości. Charakteryzuje się typem, który jest w drodze przez cały dzień, całą noc – szlifierze, ciężko pracujący – próbujący osiągnąć swoje cele i nie idący na skróty.  Ten sposób myślenia obejmuje również lojalność i zespół. Niezależnie od tego, czy jesteś w Toronto, Londynie czy Paryżu, jest ten jednolity wygląd – Nike Tech Fleece, rękawiczki, czapka – i to prawdziwa drużyna. Chciałem wziąć kawałek tej kultury, w której dorastałem, tej szkoły myślenia i wnieść do niej to, co najlepsze. W NOCTA staraliśmy się zrobić najtwardszą kurtkę, najtwardszy dres, najtwardsze rękawiczki. Po prostu najlepsze z tego świata. Ta okazja to coś, na co czekałem od dłuższego czasu. Być kojarzonym na najwyższym możliwym poziomie – to zawsze było moim celem. W ciągu ostatnich dwóch lat włożyliśmy dużo ciężkiej pracy, wiele godzin pracy dla kobiet i mężczyzn. Gdy to wszystko się urzeczywistnia, rozpoczyna się nowy, ekscytujący rozdział w moim życiu.”