Każdy kraj może pochwalić się swoimi tradycjami, które są wykorzystywane zarówno w kulturze masowej jak i modzie. Obchody świąt i ich symbolika jest uskuteczniane przez wiele znaczących firm, co wydaje się być lubiane przez większość z nas.

Zważając na nadchodzące święto Sinterklaas w Holandii przypadające na 5 grudnia, które czci pamięć o Świętym Mikołaju i Zwarte Piet, lubiany duet Patta x Piet Parra łączy siły! Sens współpracy jest znacznie głębszy, ponieważ postać Z. Piet od lat była okraszana czarnym makijażem twarzy co dla wielu jest przejawem rasizmu. Cały dochód ze sprzedaży kolaboracji trafi do organizacji Kick Out Zwarte Piet, która ma na celu zmieniać postrzeganie i interpretację eliminując negatywny wygląd. Zwieńczeniem pracy jest paskowana koszulka z wizerunkiem postaci z towarzyszącym napisem ”Blackface Gets The Gas Face” i nieodłącznym logo na piersi.

T-shirt będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, a mianowicie brązowo czarnej oraz granatowo czarnej w dniu dzisiejszym (23.11) za pośrednictwem strony internetowej Patta oraz stacjonarnie.