Serwisy sprzedażowe nieustannie ze sobą konkurują, a nasze oczekiwania nadal rosną. Dobre kilka lat temu, eBay był jedną z niewielu platform, dzięki której mogliśmy kupić wymarzone buty – dziś, sytuacja drastycznie się zmieniła. Wynika to zarówno z powodzenia nowych firm na rynku ale i co najważniejsze – unowocześniania systemu sprzedaży oraz bezpieczeństwa.

Aby nadążyć nad konkurencją, eBay od dłuższego czasu stara się wprowadzać nowe rozwiązania. Najnowsze z nich dotyczy uwierzytelniania produktów, co dotychczas stanowiło jeden z większych problemów. Dotyczy to sneakersów, których cena przekracza 100$ więc obejmuje większość ofert. Procesem zajmie się firma Sneaker Con Digital, począwszy od sprawdzenia czy but jest zgodny z tytułem, opisem oraz zdjęciami, a następnie skontrolowany fizycznie. Zmiany dotyczą również zwrotów, które najpierw trafią do centrum uwierzytelniania aby uniknąć oszustw ze strony kupujących.

Na ten moment, z funkcji będzie można skorzystać wyłącznie na terenie USA, choć niewykluczone że w przyszłości eBay wdroży rozwiązanie również do innych krajów. Firma twierdzi, że w 2019 roku za jej pośrednictwem sprzedano 6 milionów par, tak więc proces weryfikacji może znacznie powiększyć tę liczbę. Warto jednak dodać, że serwisy pokroju StockX zachowują ogromną przewagę, a weryfikacja jest na porządku dziennym.