Od tragicznych wiadomości na temat śmierci legendy NBA i jego córki, mijają cztery tygodnie. Wiele środowisk wyraża swój żal i smutek, natomiast w obliczu odejścia znaczących person, są również tacy, dla których to czysty pieniądz.

Zauważa to również serwis eBay, który informuje o ograniczeniu i wycofywaniu aukcji z produktami nawiązującymi do Kobe’ego. Ma to na celu uniemożliwienie sprzedawcom bogacenia się na tragedii, co jest niezgodne z samą polityką platformy. Sytuacja dała o sobie znać po ceremonii upamiętniającej w Staples Center. Pewni uczestnicy wystawili ”pamiątki” za horrendalne kwoty sięgające nawet 2 tysięcy dolarów. Czy decyzja jednego z największych serwisów jest poprawna? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Gest jest znaczący, a eBay z pewnością nie straci na tym w oczach klientów. Oczywiście każdy użytkownik może sam decydować o sprzedaży, jednak pamiętając o regulaminie. W dalszym ciągu można kupować m.in. koszulki, które pozyskano w przeszłości w formie zakupu i nie nawołują do dramatycznych zdarzeń.

”Please note, due to sudden and tragic passing of Kobe Bryant – eBay has made the decision to prohibit the sale of merchandise, images and mugs relating to their passing.”