Wraz z rozwijającą się branżą sneakersów, rośnie zapotrzebowanie na szybkie sprawdzenie oryginalności. Dzisiejsze serwisy sprzedażowe oferują nam podobne udoskonalenia choć nikt, ani nic nie jest nieomylne. Niestety rynek zasypuje prawdziwa fala podróbek, a skrócenie okresu oceny może być istotne nie tylko dla klientów ale i zysków.

System Entrupy, potrzebuje zaledwie minuty na ocenę modelu. Do tej pory oferuje ”Legit Check Tech” dla dwóch firm, Nike (w tym Jordan Brand) oraz adidas. Zespół przetestował niezliczoną liczbę podrabianych produktów, co pozwala dodatkowo rozpoznać, czy replika została wyprodukowana w tej samej fabryce co oryginał. Jest to zdecydowanie narzędzie innowacyjne, a swoje działanie opiera na kilku pytaniach i fotografiach, które mają ukazywać konkretne miejsca i być wykonane na komunikat aplikacji. Vidyuth Srinivasan, współzałożyciel systemu, określa skuteczność w granicach 100% niemniej, w trosce o klientów, każda para jest objęta gwarancją. Poniżej, możemy zobaczyć jak działa system krok po kroku.

Plusem jest z pewnością czas oceny, zminimalizowany udział osób trzecich, a także rosnąca baza analiz, która w obecnej sytuacji może przerosnąć kompetencje niejednego sneakerheada. Warto wziąć pod uwagę, że wiele replik jest dopracowanych w tak idealny sposób, że większość szczegółów pozostaje w pełni odwzorowana. Entrupy zajmuje się również oceną oryginalności luksusowych torebek, a ich pierwsze działania ukazano już w 2017 roku.