#Hot16Challenge – subiektywne TOP10

0

Najpierw było picie piwa na hejnał, potem bardziej ambitne i mające szczytny cel #IceBucketChallenge, aż wreszcie moda na internetowe wideo zawładnęła polską rap-grą. Raperzy bawili się w klasycznym dla siebie stylu – po prostu rapowali. W ten oto sposób internet został zasypany 16-stkami czołowych polskich raperów, którzy zapraszali do #Hot16Challenge kolejnych MC’s.

Masa stylów i konwencji; pozytywne zaskoczenia, jak i rozczarowania; zwrotki dobre i zwrotki słabe. #Hot16Challenge codziennie przynosiło kilka perełek, które zapamiętywałem, aby potem stworzyć ten oto ranking. Poniżej znajdziecie moje subiektywne TOP10 szesnastek z jeszcze trwającej akcji #Hot16Challenge.

10. Rakraczej

O ile z wyborem TOP5 nie miałem żadnego kłopotu, tak z pozostałą piątka zwrotek musiałem się nieźle nagłówkować, a przede wszystkim nasłuchać. Ostatecznie moje TOP10 zamyka (otwiera?) Rakraczej. Jaram się tym graczem od dawna, a jego 16-stka w pełni oddała styl w jakim porusza się reprezentant trójmiejskiej sceny. Dobra robota Raku!

9. TomB

Jedyny w moim zestawieniu reprezentant SB Maffija. TomB jak nikt potrafi składać mocne pancze i popisywać się technicznymi umiejętnościami. Nie Solar, nie Białas – TomB zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości przyćmił kolegów ze swojej kliki. Poza tym, wydaje mi się, że nikt inny w Polsce nie czuje się tak dobrze w konwencji luźnych numerów, w których trzeba pokazać maksimum swoich skillów, jak właśnie TomB. Pow! “Dziweczko”!

PS. Kurwa, co za bit. Lanek mistrzu!

8. Flint

Flinta lubię i szanuję jeszcze za czasów jego wojaży w bitwach freestylowych. Trochę zaniedbałem jego twórczość, jeżeli chodzi o studyjne produkcje, jednak ciągle uważam go za najlepszego gracza z grona ex-freestylowców. Zwrotkę na #Hot16Challenge nagrał porządną, pełną technicznych zagrań oraz panczlajnów. Czego chcieć więcej? EJ!

7. Leh

Całkiem możliwe, że jestem już psychofanem ale nieważne. Lehu daje piękne newschoolowe zwrotki na równie newscholowych bitach własnej produkcji. Jaram się wszystkim od tego rapera i kibicuję mocno. Zwrotka na #Hot16Challenge była dokładnie taka jakiej się spodziewałem. Piękna stylówka! Przecież nikt w Polsce, jak Leh. Pozdrawiam, klient Twojego monopola! 😉

6. O.S.T.R.

Siemano Ostry. Od “Tylko dla dorosłych” miałem przerwę z Twoją twórczością ale #Hot16Challenge musiałem sprawdzić i jaram się na maksa. Piękna zwrotka w stylu O.S.T.R.’a którego lubię najbardziej. Widać, że młodego ciągnie już do studia. Dobrze… niech uczy się od tatusia. Wyskakuj z hajsu!

5. Ad.M.a.

Jest to bez wątpienia największe zaskoczenie całego cyklu #Hot16Challenge. Pamiętam, że kiedyś słuchałem kilku numerów Ad.M.a., jednak nie skusiłem się na sprawdzenie całego materiału. Zwrotka tej Pani to swagg w nowoczesnym, artystycznym wydaniu. Piękne to jest!

4. DGE

Najbardziej czarny z polskich raperów nie mógł zrobić nic innego jak rozjebać system swoją szesnastką. DGE to klasa sama w sobie i już niejednokrotnie pokazywał, że luźne numery nawijane podczas jazdy samochodem przychodzą mu z niezwykłą łatwością. Vibe!

3. Tau

Gdybym miał przez moment wyłączyć subiektywizm to całkiem możliwe, że Tau wygrałby tą rywalizację. To co ex-Medium zrobił w tym prawie dwuminutowym wideo to masakra i full bowdown. Od wejścia w bit, przez flow, aż po pancze jest to jedna z lepszych zwrotek, jaką słyszałem nie tylko w HOT16 ale ogólnie w tym roku. Solówka będzie mocna. Tau!

2. Diset

Diset dał zwrotkę, która jako jedyna wylądowała na moim odtwarzaczu mp3. Przez 3 dni odtwarzałem ją na pętli i niesamowicie jarałem się konwencją oraz kierunkiem, w którym poszedł Diset. Bragga? Po co?! Najmocniejsza tekstowo zwrotka w całej akcji należy do Diseta.

1. KęKę

Siema! Ulubiony raper, normalny. Żywy dowód dla mych ziomów, że nie trzeba na saksy. Rok od debiutu, dalej z trasy ślę kartki. Halo Sokół, będzie złoto? Bo się zaczynam martwić. Debet? Bardzo, kurwa, nie-e. Wstaję po południu i do góry chujem leżę. Bang! Bang! Małolaty, żyję bragga, jazda, patrz ogarka twarda w jeden kwartał czek. Od Ruskich do kupowanych ciuchów. Dobra z tym przesadzam – sami dają, nie kupuju! Swoje gadam “Rap uratował życie” – nie slogan na gimnazja tylko w końcu mam na wszywkę, eee! Mówię prawdę, centralnie to mi skoczta, żyję se lokalnie, kocham Radom, on mnie kocha, back. To są plusy: spokój, hajs i miłość – dużo jak na typa, który ponoć nie ma rymów, nie? Sram na falę: oldschoolowa mądrość, świeżość małolatów – KiKi/KeKe jest po środku, wiesz? Raz na milion takie, kurwa, pięknie, że dawno wszędzie byłem, ale jeszcze wszędzie będę, tee!

 

To by było na tyle! Czekam na zwrotki Reno, Finkera i Oskara z PRO8L3M. Hate me now!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here