Spoglądając na projekty konkurencyjnych firm sportowych, wydawałoby się że zaprojektowano już wszystko, a kolejne z nich mają mieć charakter dopracowujący – m.in. dzięki czerpaniu z archiwów. Temat jest jednak nieco bardziej złożony, a choć przedsiębiorstwa wzorują się na swoich kultowych modelach, idą z duchem czasu i wprowadzają technologie, które wymagają nie tylko wielu badań, które są dla nas niewidoczne ale i pomysłowości. 

Sylwetka adidas Ultra Boost istnieje na rynku od 2015 roku, a przed niemieckim gigantem stoi nie lada wyzwanie – jest nim współpraca z ISS National Lab. Przesuwając granice możliwości, firmy postanawiają wysłać BOOST w kosmos. Pierwszym założeniem projektu jest podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną oddaloną od ziemi o 408 kilometrów – jej celem, jest zbadanie granulek w podeszwie środkowej w przestrzeni mikrograwitacji. Badanie będzie opierać się na zarejestrowaniu ich zachowania oraz ruchu – samoistnie utworzona baza trafi na Ziemię w celu dalszych eksperymentów i analizie. Jak wspominają naukowcy, projekt może nie tylko odkryć tendencje zachowań ale i być pomocnym czynnikiem przy optymalizacji obuwia z technologią BOOST. 

Współpraca ma mieć charakter długotrwały, a jej pierwszy etap rozpocznie się w 2020 roku. Niemieckie przedsiębiorstwo stanie się tym samym pierwszym, które prowadzi testy obuwia w warunkach kosmicznych. Na ich efekty przyjdzie nam nieco poczekać, jednak z pewnością będzie to znaczący krok zarówno w historii adidas jak i wydań BOOST!