5 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym albumie J. Cole

0
j. cole j cole

J. Cole wczoraj zapowiedział swój nowy album K.O.D. Płyta ma ujrzeć światło dzienne już w ten piątek. Nam udało się zebrać parę informacji o tym co nas będzie czekać!

Wszystko działo się bardzo szybko. J. Cole na swoim twitterze rzucił info o listening party z nowego albumu. Event odbył się wczoraj w NYC. Na miejscu był zakaz wnoszenia aparatów, telefonów, plecaków i wszystkiego co mogło w jakimkolwiek stopniu zagrozić wyciekiem. Raper wyznaczył date premiery swojej 5 płyty na 20 kwietnia. Całość zamknie się w 12 nowych kawałkach.

Całe szczęścia nadal mamy inne formy social media. Osoby, którym udało dostać się na event, dzielą się swoimi opiniami i wiadomościami. My zebraliśmy najważniejsze z nich, aby dowiedzieć się na co czekamy.

1. To nie jest boom-bap

J. Cole będzie eksperymentował na K.O.D.

Raper oddala się od boom-bapu, bardziej stawiając na dźwięki z 808’s. Nie znaczy to, że Jermaine zaczął teraz jarać się trapem. Od tego również jest bardzo daleko.

Mimo, że event miał bardzo ścisłe reguły na temat posiadania telefonów czy jakichkolwiek urządzeń nagraniowych pewnym osobom udało się przemycić swoje smartfony. Dzięki temu mamy krótkie snippety tego jak będzie brzmieć album. Jeden z nich poniżej.

2. Brak gości

Platyna bez gości.

J. Cole znany jest z tego, że bardzo rzadko prosi swoich rapowych kolegów o gościnne zwrotki. Tym razem obyło się tak samo. Trochę to cieszy, trochę smuci. Miejmy tylko nadzieję, że kiedyś uda nam się dostać ten zapowiedziany wspólny album z Kendrick Lamar, który ostatnio wygrał nagrodę Pulitzera.

3. K.O.D. znaczy wiele rzeczy

 

Nazwa albumu K.O.D. ma wiele znaczeń. Wśród nich znajdziemy: “Kids on Drugs”, “King Overdosed” i “Kill our Demons”. Wygląda na to, że J. Cole chce się skupić na tematyce uzależnień i narkotyków. Jermaine zawsze dobrze czuł się w tematyce problemów osobistych oraz społecznych, śmiało można stwierdzić, że strona liryczna nie należy do naszych zmartwień.

4. Outro zapowiada nowy projekt

 

Czy w końcu dostaniemy wspólny album z Kendrick Lamar?! Cole twierdzy, że nagrał materiału wystarczającego na dwa nowe projekty. Ten drugi ma być zapowiedziany w outro nadchodzącego K.O.D. Jeszcze nie wiadomo w jaką stronę odbije artysta.

5. Album powstał prawie w 2 tygodnie

 

Czas napisania K.O.D. trwał tylko 2 tygodnie. Jednak, jak twierdzi J. Cole, po pewnym czasie wrócił do 3 ostatnich numerów, aby dokonać koniecznych poprawek. Sama płyta miała ukazać się jako niespodzianka już w zeszłym roku. Raper wykorzystał wolny czas, teraz – jak sam twierdzi – “K.O.D. jest już klasycznym albumem.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here