Jak Bape, marka z Japonii, spowodowała beef między Pusha T i Drake?

0

Podobno ruch skrzydeł motyla może spowodować katastrofę na drugim końcu globu. W tej historii wystarczy zamienić owada na markę BAPE i cofnąć się do 2006 roku.

Japońska marka odpowiedzialna za beef?

Osoby dość niezorientowane w sytuacji obecnie najgłośniejszego beef’u w rapie mogą być trochę zaskoczone ale konflikt Pusha T kontra Cash Money zaczął się już w 2006. Za wszystko możemy winić BAPE.

Ale od początku…

W 2002 roku nikt nie spodziewał się konfliktu, który trwa już dłużej niż dekadę. Grupa Clipse, której członkiem był Pusha T, nawet miała wspólny numer i teledysk, What Happened To That Boy, z Birdmanem – właścicielem Cash Money czy “ojcem” Lil’ Wayne czy Drake.

Bape głównym sprawcą

Wszystko popsuło się 4 lata później. Lil’ Wayne znalazł się na okładce magazynu VICE. Oczywiście konflikt nie zaczął się tutaj przez samo bycie rapera na okładce znanego pisma, nie mówimy tutaj o polskim rapie. Beef Weezy’ego z Clipse i Pharrell’em zaczął się przez markę, którą raper miał na sobie na zdjęciu. BAPE.


Clipse wraz z Pharrell’em uważali się za prekursorów wprowadzenia japońskiej marki do garderoby raperów w USA. Pojawienie się w niej Weezy’ego nie spodobało się raperom. Nagrali nawet nieco subtelny diss track – Mr. Me Too.

Jak z pewnością niektórzy kojarzą 2006 to początek szczytu kariery Weezy’ego. Zupełnie nie przejął się dissami ze strony Clipse. Jedyne, na co  chłopaki mogli liczyć to kilka odpowiedzi podczas wywiadów. Nie trzeba ich przytaczać – sami możecie zgadnąć, że nie były zbytnio przychylne.

Drake vs. Pusha T

Clipse zaatakowało w wywiadach Weezy’ego nazywając go “Birdman bitch” i wydając w 2008 roku numer Re-Up Gang Intro. Ze strony wspólnej wytwórni Birdmana i Lil’ Wayne, Young Money, nastąpiła cisza. YM było bardziej zajęte wschodzącym młodym raperem z Kanady o ksywce Drake.

Ta cisza kontynuowała się aż do 2011 roku. Pusha T dołączył do świeżo otworzonej wytwórni Kanye West’a G.O.O.D. Music. W swoim singlu Open Your Eyes pozdrowił przesiadującego w tym czasie Weezy’ego krzycząc pod koniec tracka Free Weezy! Wszyscy sądzili, że to koniec wieloletniego konfliktu między Young Money, a Pusha T.

Tym bardziej rapowa społeczność była zaskoczona singlem Exodus 23:1. Wydany w 2012 roku numer mistrzostwo przedstawia problemy między Birdmanem i Lil’ Wayne oraz Drake, o których oficjalnie usłyszymy dopiero lata później. Weezy odpowiedział strasznie słabym numerem Ghoulish. Numerem tak słabym, że Pusha T stwierdził, że nie ma nawet zamiaru odpowiadać.

Tutaj do całej akcji wkracza Drake. W Tuscan Leather dostajemy parę subtelnych linijek w członka Clipse. Pusha oczywiście odpowiedział. W 2014 roku, kiedy Drizzy miał hostować znany program SNL, Push wypuścił klip do Suicide. Dwa lata później dostajemy kolejny diss H.G.T.V. Freestyle.

Drizzy odpowiada na Two Birds, One Stone z More Life. Na odpowiedź Pushy musieliśmy czekać aż do tego roku. Płyta Pushy DAYTONA dała nam Infraded, Drake odpowiedział z Dumpy Freestyle, co sprowadza nas do dzisiejszej odpowiedzi byłego członka Clipse.

Jaki morał tej historii? Nigdy nie noście BAPE? Przynajmniej dzięki tej marce mamy jeden z najbardziej ekscytujących beefów w rapie!

W innych wiadomościach, Już niedługo drop legendarnych klapków KUBOTA!

Artykuł inspirowany postem użytkownika fran6co na reddit.com