Jak powstał film z customu Air Jordan 1 “Champion”?

0

Wcześniej mogliście czytać na naszym portalu krótkie fotostory związane z naszym wyjazdem do Warszawy (klik), podczas którego wraz z ekipą SneakerBoyz pracowaliśmy nad stworzeniem unikatowego customu Air Jordan 1 “Champion.” Po fotostory pojawił się vlog, z wyjazdu, zaś wczoraj swoją premierę miał główny film, w którym możecie obejrzeć custom oraz posłuchać co nieco o korzeniach Sneaker Boyz.

Analogicznie przyszedł czas na drugą część historii, jak wcześniej oprawą zdjęciową zajął się @740made. Zacznijmy więc od małej dawki tego, jak wyglądają customy powstałe w Sneaker Boyz.

Generalnie, bazą całego filmu (oprócz customu) było audio, czyli pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy było zorganizowanie sobie małego “pokoju zwierzeń,” gdzie mogliśmy dowiedzieć się sporo rzeczy o powstaniu samej miejscówki.

Po rozmowach na gorącym krześle (czyt. leżaku plażowym) przyszedł czas na malowanie. Wszelkie środki do malowania jak już wiecie dostaliśmy od Multirenowacji, za co serdeczne dzięki!

Stanowisko przygotowane, więc można otwierać pudło, miały być kalosze… a tu Jordany, no ale cóż, też się nadały 😉
Buty to oczywiście zasługa Distance!

Przed malowaniem trzeba było obkleić toebox taśmą, żeby w razie “wyjechania za linię” nie stała się tragedia.

Na pierwszy ogień poszła niebieska farba, za cel obraliśmy sobie kolorystykę taką jaka jest w Jordanach Top 3. Oczywiście Dudek nie był osamotniony w malowaniu, buty są dwa to przydałoby się więcej rąk do pracy! Tak też kiedy męczyliśmy Darka kolejnymi pytaniami, prace wciąż trwały tylko już w zwiększonym składzie

Wszystkie etapy krok po kroku oczywiście trzeba było nagrać.

Drugi etap to kolor czarny.

Po czarnym przyszedł czas na… więcej niebieskiego!

But prawie skończony więc przyszedł czas na Darka. Farba czerwona. Darek energicznie zerwał taśmy z toeboxów i zaczął namiętnie malować niczym przedszkolak po otwarciu pierwszego w życiu pudełka plakatówek!

Pamiętacie co mówiliśmy o wyjeżdżaniu za linię? Okazało się, że Dudek musiał poprawiać i teraz zagadka, po kim? Macie 1/3 szans na trafienie 😀

Wszelkie poprawki i niedomalowania skończone, więc można zabrać się za malowanie logotypów. Na jednym bucie miał widnieć napis “Champion,” na drugim zaś logo “C.”

Po malowaniu trzeba oczywiście trochę osuszyć farbę żeby nie spłynęła.

Najlepszy obrazek jaki mogliśmy zaobserwować w trakcie całego dnia, to cała ekipa razem przy pracy.

Po “mistrzowskich” logotypach przyszedł czas na zwieńczenie customu czyli sygnatury SneakerBoyz oraz Distance

Oczywiście całość trwała całkiem sporo czasu, także tego dnia czerwony byczek ciągle dodawał nam skrzydeł

A gdy już myśleliśmy, że to koniec to Dudek postanowił zaskoczyć wszystkich i namalować dodatkowo sygnaturę Air Jordan pędzlem cieńszym niż wykałaczka (malowanie level expert)

Później zostało już tylko zaplecienie sznurków i pakowanie do wydania.

A jako, że custom był tylko pokazowy, stwierdziliśmy, że zmyjemy całą farbę. Tak tak też Darek rozstawił swoje stanowisko małego pucybuta przygotował papier ścierny, pumeks i szczotkę drucianą… No i oczywiście środki do czyszczenia Tarrago, które również dostaliśmy od Multirenowacji i się zaczęło…

Jako, że mimo skrobania i drapania farba nie chciała zejść to pomyśleliśmy, że zamiast tego nagramy dla Was mały poradnik związany z czyszczeniem Waszych ulubionych kicksów, bo wiadomo, czysty but to szczęśliwy but! Premiera owego filmiku z czyszczeniem już wkrótce!

Niestety, ale to już koniec naszej historii, na pocieszenie odsyłamy Was jeszcze do vloga, o którym wspominaliśmy na samej górze. Dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w całej akcji tj. SneakerBoyz(Darek, Dudek, Wiga), Distance, Multirenowacja oraz Champion Poland. Tymczasem my szykujemy się na kolejny wyjazd w związku z kolejnym customem, a już niedługo przekonacie się dokąd! Jako małą podpowiedź możemy powiedzieć, że zmierzamy na południe. W zasadzie to nic ta podpowiedź nie daje bo 90% miast w Polsce leży na południe od Gdyni, ale to nie ważne, do zobaczenia wkrótce! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here