Siłą napędową firm jest nie tylko strategia sprzedaży ale i znaczący partnerzy – zarówno jeśli mowa o sportowcach, artystach jak i projektantach. W 2018 roku, Jerry Lorenzo trafił pod skrzydła oregońskiego przedsiębiorstwa, a ich współpraca zaowocowała m.in. wydaniami Nike Air Fear of God.

Nic nie może trwać wiecznie, a Nowy rok zwiastuje wiele zmian! Projektant opuszcza Nike, zwiastując długoletnie partnerstwo z konkurencją – adidas. Jego zadaniem będzie kierowanie globalną strategią kreatywną i biznesową dla linii Basketball, a także stworzenie kolekcji Fear of God Athletics. Warto przypomnieć, że Jerry jest odpowiedzialny za własną markę Fear of God, którą z sukcesem kieruje od 2012 roku. Na ten moment nie ujawniono żadnych szczegółów, jednak możemy być pewni, że możemy liczyć zarówno na obuwie jak i odzież.

”adidas and Fear of God share the same dream for the future of basketball, on and beyond the court, and we look forward to changing the face of the industry through a new model that will unfold before us in the coming years.” – Jerry Lorenzo

Przed nami dużo nowości, które duet ujawni już w 2021 roku, pozostaje więc cierpliwie czekać! Na ten moment nie są znane przyczyny odejścia od Nike, jest to jednak kolejny ”transfer” między konkurencyjnymi markami. Niewykluczone, że na miejsce projektanta, Nike zaprosi do swych kręgów innego twórcę, i na to musimy jednak poczekać.