Przedsiębiorstwa tworzą ludzie, a choć my sami widzimy zazwyczaj wyłącznie efekt końcowy, za każdym projektem stoi sztab ludzi. Sytuacja ma się podobnie w przypadku przedsiębiorstw takich jak m.in. adidas. Kampanie, projekty jak i kluczowe partnerstwa są efektem wieloletniej pracy – w dniu wczorajszym, firmę pożegnał jeden z jej ważniejszych członków.

Jon Wexler, generalny menadżer linii YEEZY spędził u boku adidas 20 lat. W ciągu tak długiego stażu, obejmował rozmaite stanowiska – rozpoczynając współpracę w 2000 roku jako Category Manager. Był również dumnie kojarzony jako Vice President – Global Entertainment and Influencer Marketing, tuż przed rozpoczęciem pełnienia ostatniej funkcji. Jest odpowiedzialny za nawiązanie wielu lukratywnych współprac, choć największą sympatią do pana Wexlera niejednokrotnie chwalił się Kanye West. Ogromny sukces sylwetek z rodziny YEEZY leży w ich rękach, a tytuł Footwear News ”Shoe Of The Year” z 2015 roku, brzmi aktualnie po dziś dzień. Nic nie trwa jednak wiecznie, Jon Wexler złożył rezygnację z pełnienia obecnego stanowiska oraz zakończył współpracę z adidas. Przyczyny pozostają tajemnicą, a stosunki pracy rozwiązały się w dniu wczorajszym – 31 sierpnia.

Niezależnie od decyzji, były pracownik wniósł doprawdy sporo – nie tylko dla samej marki ale i świata obuwia. Jego praca zaowocowała projektami, które pozostaną z nami na długo, obecnie ma zajmować się interesami poza firmą.