Dzisiejsza różnorodność i dostępność tak wielu modeli na rynku, niegdyś mogła być odległą wizją. Jesteśmy przywiązani do konkretnych firm z wielu powodów, poza jakością i godną renomą, cenimy klasyczne sylwetki jak i nowe projekty. Jordan Brand nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, gdyż z zasady bazuje na swojej historii niemniej jednak, równie świetnie odnajduje się w odświeżaniu swoich wydań!

Zbliżamy się do premiery skórzanej wersji AJ 1 Mid, która jest utrzymana w bieli i kolorze żółtym, a niemalże neonowym. Brzmi jak klasyka? Nie do końca! Wydanie jest wzbogacone o florystyczną symbolikę wokół czarnego Swoosha, co nadaje szczególny charakter cholewce. Biały język kontrastuje z kropkowanymi sznurowadłami i czarnym, nieodzownym brandingiem u boku pięty. Elementy wyglądają na hafty i przypominają Air Force 1 LV8 stworzone przez Ziona Thomsona w tegorocznej kampanii Doernbecher. Warto nadmienić, że obejmowała ona m.in. AJ XIV, React Element 55 czy Air Max Triax 96. Najprawdopodobniej, model AJ 1 również będzie dedykowany wyłącznie dzieciom i może być częścią projektu, z którego zyski są przekazywane od 2004 roku na szpital OHSU Doernbecher.

W sklepie Nites Miami pojawiły się rozmiary od 3,5 – 7 US w cenie 135 dolarów. Niestety ten moment, Jordan Brand nie udzieliło szczegółowych informacji dot. szerszej premiery.