Jednym z wielu założeń firmy w ostatnich latach, było poświęcenie więcej uwagi kobietom. Jako że równie chętnie sympatyzują z Jordan Brand, uznano że dedykowane kolekcje i wydania ucieszą damską klientelę.

Choć marka w poprzednich latach nie poświęcała im zbyt wiele uwagi, warto pamiętać o kilku niemalże zapomnianych wydaniach. Największą rolę gra pierwszy w historii model dla kobiet, który został wydany w 1998 roku. Sylwetka łudząco przypomina estetykę Air Jordan XIII, a to ze względu na poboczne panele. Skórzana cholewka w śnieżnobiałej oprawie, została zestawiona z akcentami czerni i czerwieni, tak jak wersja oryginalna. Odwzorowany model różni się drobnymi szczegółami takimi jak m.in. zamiana srebrnego znaku ”W” na pięcie na czarny.

Jeśli sylwetka przypadła wam do gustu, mamy dobrą wiadomość także dla panów! Będzie dostępna do rozmiaru 13 US (W) co w praktyce daje męskie 11,5 US. Wielki powrót Air Jordan OG Women’s już 16 stycznia w aplikacji Sneakrs, cena wyniesie około 140 dolarów co wydaje się być rozsądną propozycją.