Niespełna kilka miesięcy po zakończeniu rocznego procesu z firmą tkanin Toki Sen-I Co, do sądu trafia kolejny pozew przeciwko YEEZY Apparel. Sprawy wydają się mieć podobny wydźwięk i charakter, ponieważ obydwie dotyczą nieopłacenia należności.

W ubiegłym tygodniu, do sądu w Los Angeles wpłynęła skarga od Backbone PLM. Sama firma zajmuje się oprogramowaniem pozwalającym na zarządzanie produktami, począwszy od projektu, produkcji, analizy danych i ogólnej integracji. W 2018 roku, Kanye West został stroną umowy wykupując licencję na usługi. Uiścił początkowe opłaty takie jak jednorazowy koszt wdrożenia (20 000$), roczną opłatę (10 000$) oraz miesięczny abonament użytkownika (43 200$). Jak wynika z informacji dostarczonych przez Backbone, artysta przestał wywiązywać się z umowy we wrześniu 2019 roku, mimo dalszego korzystania z usług. Przedsiębiorstwo domagało się zapłaty za faktury przez 8 miesięcy, których suma opiewa na kwotę 125 000$. Tym samym, w oparciu o zawartą umowę żąda zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami oraz opłaceniem kosztów procesu.

Faktyczny przebieg sytuacji ustali sąd, jednak jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe, słowa rapera o wartości YEEZY i jego sytuacji materialnej będą nieco zabawne. Póki co, trudno zakładać po której stronie stoi prawda, o tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.