Doba pandemii nie szczędzi nikogo z nas, zwłaszcza w obliczu rosnącego bezrobocia i fali masowych zwolnień. Sytuacja ma się podobnie w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy wiele firm ogłasza upadłość.

Emocje po ogłoszeniu kandydatury Kanye’ego Westa na prezydenta nadal nie opadły, jednak obecnie i jego firma – borykała się z pewnymi problemami. Przyczyną jest rzecz jasna pandemia, a choć działalność jest dość stabilna, federalna pożyczka okazała się być konieczna. Środki mają na celu wspomagać biznesy, a tym samym ograniczyć zwolnienia pracowników. Program jest zarezerwowany dla przedsiębiorców zatrudniających do 500 osób, co pozwoliło otrzymać kredyt o wysokości co najmniej 2 milionów dolarów. Kwota ma ochronić 106 miejsc pracy, a sam Kanye West niejednokrotnie wypowiadał się na temat bezrobocia i jego skutków.

Wsparcie może wydawać się zaskakujące, jednak wiele czołowych firm również skorzystało z ofert pomocy lub o takową się ubiegało. Jest to m.in. niemiecka firma adidas, która wnioskowała o pożyczkę w kwocie ponad miliarda euro.