Niezaprzeczalnie, artysta jest jednym z bardziej kontrowersyjnych partnerów niemieckiego przedsiębiorstwa, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. Mimo tego, wiele idei i pomysłów może nieść za sobą realne zmiany i wiele dobrego. Przykładem może być plan przeniesienia produkcji YEEZY do USA.

Pierwsze słowa dot. projektu, który ma na celu zrównoważony rozwój i utworzenie miejsc pracy, pojawiły się już kilka miesięcy temu. Podczas wywiadu z Zane Lowe dla Beats 1 Radio, Kanye West zaznaczył że zależy mu na produkcji obuwia na terenie Stanów, co pozwoliłoby na większą kontrolę nad produktami. Samo założenie wydawało się całkiem sensowne, jednak w obliczu dzisiejszego rynku, niemalże niemożliwe. Artysta lubi nas zaskakiwać i wygląda na to, że małymi krokami wciela w życie swoje słowa! W stanie Wyoming, hala magazynu przemysłowego licząca ponad 1000 m2 zamienia się w ”Sample Lab” poświęcone linii YEEZY. Ponadto, w jej okolicy powstanie obiekt liczący nieco ponad 90m2. Samo laboratorium może być gotowe do końca stycznia 2020 roku, a według planów, ma zatrudniać od 10 do 20 pracowników.

Ideą są podekscytowani również urzędnicy miasta Cody na którego terenie powstaje laboratorium. Twierdzą, że przedsięwzięcie może mieć dobry i istotny wpływ m.in. na zatrudnienie społeczności. Na więcej szczegółów i kolejne kroki artysty będziemy musieli poczekać, jednak jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku.