Kanye West walczy o tytuł dyrektora kreatywnego Adidasa!

  0

  Swoją współpracę z Adidasem Kanye West rozpoczął w 2013 roku. W 2015, cały świat mówił o współpracy Yeezy x Adidas. Czy to czas, żeby Kanye West wszedł na wyższy poziom w Adidasie?

  Podczas rozmowy Kanyego z właścicielem Hood By Air, Shayne Oliverem dla magazynu Interview Magazine – raper oznajmił, że stara się zostać dyrektorem kreatywnym całej marki Adidas.

  Na początku rozmowy, West wyraził swoją aprobatę w stosunku do Shayne Olivera, wskazując na jego udział w podniesieniu statusu streetwear’u z ulicy do poziomu z Fashion Week’ów. Jak sam mówił, jest też wielkim fanem wspólnej pracy Shayne oraz Helmuta Lang, który, zdaniem Kanye’ego, jest jednym z “najsilniejszych” projektantów na świecie.

  Ostatnia kolekcja HBA została wypuszczona w 2015 roku. Kanye West chciał dowiedzieć się, co sprawiło, że Shayne zdecydował na tak długo trwającą przerwę w swojej pracy.

  “Of this entire crew that came up around the same time, you are the most deserving of one of these positions. So it’s interesting to me when you get these situations, because, like, I’ve been fighting and struggling and arguing and talking and having conversation after conversation about being the creative director of adidas,” – wyznał Kanye West – “It’s just fucking obvious, right?”

  Ruch Kanye West’a może nie dziwić, patrząc na wartość marki Yeezy. Według specjalistów, ona aktualnie wynosi 1,5 biliona dolarów!