Jeśli jesteście fanami Ye, z pewnością pamiętacie wyjątkowe, biblijne wydarzenie pt. ”Nebuchadnezzar” odbywające się w Hollywood Bowl w ubiegłym roku. Niestety poza dotychczasowymi problemami artysty, pojawia się również spór o niewypłacone honoraria dla załogi.

Kanye West & Live Nation pozostają w ogniu wątpliwości, a to ze względu na pozew pracowników – fryzjerów, aktorów oraz dość dużego grona produkcji. Dokument jasno wskazuje, że ww. nie otrzymali swoich wynagrodzeń na czas, a część z nich – w ogóle. Składa się na to nie tylko podstawowa stawka ale i również nadgodziny. Z uwagi na powyższe, zespół domaga się co najmniej 1 miliona dolarów – obejmując zarówno honoraria jak i kary, odszkodowanie oraz pokrycie kosztów adwokackich. Sam występ był przyjęty dość dobrze, tak więc jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe, będzie to tym bardziej smutne, że raper nie wynagrodził odpowiednio osób, które przyczyniły się do sukcesu.

Na ten moment, Kanye nie odpowiedział na zarzuty, jednak nie jest to pierwszy pozew dot. braku zapłaty za wykonane usługi. Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój sytuacji i możliwe dowody.