Keefe D przyznaje się do udziału w zabójstwie Tupaca! Zabójca 2 Pac’a odnaleziony?

0
tupac 2 pac Keefe d tupaca

Zabójcy Tupaca nie odnaleziono przez 22 lata. Dzisiaj jeden z pierwszych podejrzanych w sprawie, Keefe D, zaczyna mówić. Znaleziono zabójcę 2 Pac’a?

Znaleziono mordercę 2 Pac’a?

Duane Keith “Keefe D” Davis, wujek podejrzanego o morderstwo Orlando Anderson, wyznał, że był w pojeździe w którym oddano strzały do Tupaca.

Shakur umarł kilka dni po tym jak został kilkukrotnie postrzelony w Las Vegas podczas jazdy z szefem labelu Death Row, Suge Knight’em. Zabójca 2 Pac’a poruszał się białym Cadillac, zatrzymał się na światłach obok BMW Makavaliego i otworzył ogień o 23:15, 7 września w 1996 roku.

Gwiazda została postrzelona 4 razy. Kulę przeszyły jego klatkę piersiową, ramię i udo. Kilka dni później zmarł w szpitalu. Do dzisiaj jego zabójca nie został złapany przez policję.

Nowy serial na Netflix- Unsolved, the Tupac and Biggie Murders – przedstawia śledztwo z 2007 roku w sprawie morderstw 2 Pac’a i Biggiego. Śledztwo było prowadzone przez byłego policjanta Grega Kading.

Kading zawsze uważał, że Keefe D był zamieszany w morderstwo rapera. Podejrzany został złapany przez śledczych podczas próby sprzedaży narkotyków. W zamian za immunitet Duane Keith wyznał prawdę na temat morderstwa 2 Pac’a. Jego wersja nie została potwierdzona przez policję, a grupa śledcza szybko zamknięta. Dzisiaj Keefe D publicznie wyznaje swoją wersję zdarzeń.

Keefe D wyznaje prawdę

“Byłem dużym handlarzem narkotyków w Compton. Jestem jedyną osobą, która nadal żyje i może powiedzieć prawdę” – Keefe powiedział w wywiadzie – “Ludzie ścigali mnie przez 20 lat. Teraz mam raka i chcę, aby cały świat poznał prawdę.”

Tupac i jego ekipa, z której niektórzy byli mocno związani z gangiem Bloodsów, zaatakowali członka Crips, Orlando “Baby Lane” Andersona w kasynie w Las Vegas. Była to zemsta za próbę kradzieży naszyjnika wytwórni Death Row należącego do jednego z ludzi 2 Pac’a.

Keefe D wyznał, że w akcie zemsty za pobicie Orlando, jego ekipa wsiadła do białego Cadillaca. Kierowcą był Terrence “T-Brown” Brown, DeAndre “Dre” Smith siedział z tyłu, Keefe D zajął miejsce pasażera, a Anderson był tuż za nim.

Keefe D nie chciał wyznać kto dokładnie był zabójcą. Powołał się na “kod ulicy”. Jednak powiedział, że strzelec siedział na tylnej kanapie.

Wiele osób było związanych z śmiercią 2 Pac’a. Niektórzy wskazują takie ksywki jak Biggie Smalls czy Puff Diddy. Do dzisiaj nie odnaleziono mordercy rapera. Czy to koniec sprawy?

Zobacz także, Kodak Black zdaje mature w więzieniu!