Kiedyś i dziś – Young Multi aka Multigameplayguy!

0

Nasza ukochana polska rapgra jest pełna barwnych postaci, która przechodzi mnóstwo metamorfoz na każdej możliwej płaszczyźnie. Dziś pod lupę bierzemy Michała Rychlika, którego większość z Was może kojarzyć z youtubowej rzeczywistości. W 2010 roku założył kanał, który swego czasu nosił imię Multigameplayguy, jak można się spodziewać należał do dość licznego grona zagrajmerów.

Jak wiemy aktualnie Multi na dzień dzisiejszy postanowił całą swoją przeszłość zostawić za sobą i zajął się tworzeniem muzyki. Ciekawi dlaczego? Na jego kanale pojawiło się video tłumaczące dlaczego:

Aczkolwiek nie można też powiedzieć, że na Plecaku zaczęła się jego kariera gdyż mniej więcej około 2012 roku próbował on stawiać swoje pierwsze kroki w muzyce 😉

Oczywiście nadal wiele osób może twierdzić, że była do dość nieudana próba, tak też rok później pojawił się film, w którym Michał uskutecznia freestyle o… kanapce

Jak wiemy na Youtube systematyka to podstawa, dlatego też analogicznie rok później powstał film, w którym znów słyszymy jego freestyle, tym razem w akompaniamencie muzyczki z gry, która była sterowana wokalnie:

Oczywiście powyższe trzy “tracki” należy traktować z przymrużeniem oka. Pierwsze oznaki, powstawania wizerunku YOUNG MULTI widzimy w 2015 roku, kiedy to wyszedł track zatytułowany “Michael & Tony.”

Około trzech miesięcy później ukazał się numer “Nie wiem,” który wykręcił zawrotną liczbę 13 milionów wyświetleń, co jak na tamte lata było dość sporym wynikiem.

Jak już wyszły dwa “bangery” to trzeba było rok odpocząć i w 2016 roku pojawił się kolejny rapowy podjazd pod tytułem “TЯON.”

Michał ma za sobą już również featuring na arenie międzynarodowej, mowa tu o wspólnym kawałku z raperem o imieniu Joshh, który ukazał się niedługo po Tronie.

Później już pod koniec grudnia 2016 roku ukazał się singiel zatytułowany “Nowa Fala,” który jest jednocześnie pierwszym trackiem z jego debiutanckiej płyty o tym samym tytule.

Później już tylko “Plotki,” zmiana z człowieka pieczarki w człowieka mopa, kolejne tracki z Nowej Fali i resztę historii pewnie już zdążyliście poznać. Podsumowując ten krótki przekrój jego przygody z muzyką w zasadzie nie można powiedzieć, że trzy miesiące temu wziął się z nikąd, bo po bliższemu przyjrzeniu się jego kanałowi widzimy, że muzyczne zapędy były już nieco wcześniej, choć niektórzy wciąż mają problem z tym, że Michał przekwalifikowuje się z miana youtubera na rapera, aczkolwiek tutaj najlepiej sprawdzają się słowa Szpaka, które wspominaliśmy niedawno: “Nie mam nic do tego, że ktoś wcześniej był youtuberem, księdzem, nie wiem, cokolwiek.”

Aktualnie jego najnowszy track “Kim Ty jesteś” po 5 dniach uzyskał już ponad 3,6 miliona wyświetleń, także też całkiem nieźle. Owy numer możecie sprawdzić poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here