Kim był Lil Peep? – Wspominki artysty

2
lil peep Gustav Åhr

Lil Peep miał wiele świetnych kawałków na swoim koncie – dzisiaj postaramy się przybliżyć jego zdecydowanie zbyt krótką karierę.

Lil Peep naprawdę nazywał się Gustav Åhr. Jego rodzice mieli zarówno niemieckie korzenie jak i irlandzkie ze strony matki oraz szwedzkie ze strony ojca. Urodził się 1 listopada w Long Beach, USA.

Nie czuł się dobrze w szkole, jak sam mówił: “Wszyscy wyglądali jak z filmów o liceum, trudno było znaleźć kogoś z kim można było normalnie porozmawiać”. Wkrótce rzucił szkołę, przepisał się do szkoły przez internet która wymagała napisania tylko jednego eseju tygodniowo.

Lil Peep i początki muzycznej kariery

Jako, że nie potrafił dogadać się z większością osób które znał prywatnie to większość czasu spędzał w swoim pokoju. Wtedy w jego życiu pojawiła się depresja i myśli samobójcze. Aby uwolnić się od złych uczuć Gustav poszedł w kierunku muzyki. Zafascynowała go rozwijająca się scena soundclodu i “internetowych raperów”.  “Zawsze gdy byłem w punkcie, że chciałem zrobić coś głupiego, zamiast tego skupiałem się na muzyce.” – mówił Lil Peep – “To uratowało moje życie.”

Muzykę zaczął robić pod koniec 2015 roku. Na początku nie miał wielkich ambicji lecz był zdziwiony z jaką łatwością przyszło mu skończyć kawałek. Jeden numer potrafił nagrać w przeciągu 5 minut.

W ciągu jednego roku wydał parę krótkich EP i dwa mixtape crybaby oraz HELLBOY. Jego styl – śpiewanie, krzyczenie i rapowanie o śmierci, depresji, seksie i narkotykach na bitach samplujących nastrojowe gitary z kawałków takich jak Brand New czy Pierce the Veil połączone z wściekłymi perkusjami przysporzyły mu miliony wyświetleń na YouTube.
Jak samo mówił Lil Peep – jego muzyka jest o depresji i śmierci, by osoby które czują się jak on, nie były samotne.

Come Over When You’re Sober, Pt. 1

W swoim pierwszym legalnym albumie Come Over When You’re Sober, Pt. 1 Lil Peep zmienił swój styl. Odszedł od samplowania gitar w stronę bardziej mocniejszego stylu rapowania.

Zaczął bawić się auto-tune – tym samym dał nam takie hity jak Awful Things czy Benz Trucks. Wraz z swoją ekipą, Gothboyclique, przeprowadził się do Londynu. W tym mieście został zaproszony na galę mody Balmain i został modelem dla Vogue. W tym samym czasie na swoim twitterze ujawnił, że jest biseksualny.

Kiedy jego kariera nabierała już wielkiego rozpędu, druga część jego legalnego albumu była już tuż za rogiem Lil Peep zmarł 16 listopada. Więcej o tym możecie poczytać tutaj.

2 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że eksplozja jego popularności przypadła akurat na moment śmierci. Widać, że popkultura zbiera sporo ofiar wśród artystów. Zapewne znacie Awful Things, Witchblades, albo Spotlight, bo to właśnie te piosenki były najpopularniejsze krótko po jego odejściu.

  Warto posłuchać tych mniej znanych utworów:
  Lil Peep x Lil Tracy – Castles (prod. Nedarb Nagrom)
  Lil Peep – Pray I Die (prod. Nedarb Nagrom)
  Lil Peep x Atoms – Garden (prod. Dubz X Rich Beatz)
  Lil Peep x Omen XIII – We’ll be fine (prod. mysticphonk)
  To tylko kilka przykładów. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here