W tym roku straciliśmy wiele talentów, w tym legendę koszykówki – Kobe’ego Bryanta. Do dramatycznego lotu doszło 23 stycznia, tak więc przed bliskimi pierwsza rocznica śmierci. Głosy nie milkną, a na jaw wychodzą kolejne wieści, niekoniecznie w związku z tragedią, a życiem zawodowym.

Shervin Pishevar podzielił się w swoich Twittach dość niespodziewanymi informacjami, które dotyczą współpracy sportowca z przedsiębiorstwem Nike. Wynika z nich, że na ostatnim spotkaniu wspominał o chęci odejścia – m.in. z powodu niewystarczających działań marketingowych obejmujących linię. Ponadto, Kobe miał w planach założenie własnej firmy pod szyldem MAMBA, a oferta miała opierać się m.in. na obuwiu. Przedsiębiorca podzielił się również prototypem sylwetki, co wskazuje na to, że pomysł powoli przeradzał się w realizację.

Niestety już nigdy nie poznamy wersji u źródła, tak więc pozostaje nam spekulować nad motywacjami dot. odejścia. Własny projekt brzmi racjonalnie, zwłaszcza że w przeciągu ostatnich lat, wielu partnerów wręcz ”ucieka” od przedsiębiorstwa.