Rynek obuwia nigdy nie śpi, a już na pewno nie stoi w miejscu. W ubiegłym roku, zobaczyliśmy przedsmak współpracy na linii Jordan Brand x DIOR. Wywołała ona niesłychanie głośne dyskusje, co czyni ją jedną z bardziej wyczekiwanych wśród premier 2020 roku.

Wystarczyło kilka tygodni, aby podsycić nasze zainteresowanie i przedstawić kolejną wersję bazującą na Air Jordan 1. Fotografie opublikował Thibo Denis, projektant obuwia domu mody. W tym przypadku, mamy do czynienia z wersją Low, która zdobywa równie wiele sympatyków. Taki obrót sprawy nie powinien nas dziwić, wydanie jest ostatnio częstą bazą kolaboracji, a przykładem może być AJ 1 x Cactus Jack High & Low. Przechodząc do szczegółów sylwetki, jest ona łudząco podobna do jej wyższej odsłony, zarówno względem designu jak i kolorystyki. Na języku widnieje ”AIR DIOR” i niezastąpione logo Wings na piętach. Śnieżnobiała cholewka z elementami szarości, współgra z lodową podeszwą i tkanym Swooshem.

Niestety poza oficjalnymi fotografiami, w dalszym ciągu data premiery nie została potwierdzona. Według doniesień, wersja High zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku, Low może trafić do sklepów najpóźniej tego lata. Obydwa wydania będą równie ograniczone, przy czym liczby wskazują na około 4700 par.