Patrząc na losy Jordan Brand po ponad 3 dekadach działalności, raczej nikt nie zakładał że linia odniesie tak spory sukces. Michael Jordan zwłaszcza, co potwierdza jego ówczesny brak chęci na współpracę z Nike. Dzięki temu, że Jordany zbudowały swoją historię na talencie koszykarza i nieprzepisowych barwach, dziś uznajemy je za pełne historii.

Air Jordan 1 ”Chicago” jest kluczową kolorystyką, która zapisała się w umysłach fanów już przy pierwszym wydaniu. Dziś nie jest inaczej, w dalszym ciągu pozostając pożądaną pozycją. Jordan Brand wykorzystał jej potencjał m.in. we współpracy z Off-White. Tym razem, powraca w odmienionej wersji damskiej, co jest tym samym jednym z wielu projektów dedykowanych kobietom. Sylwetka przybiera satynowe wykończenie, podczas gdy jej elementy są inspirowane wężową skórą. Jak wspominaliśmy, kolorystyka nawiązuje do ”Chicago” składając się z bieli, czerwieni i czerni.

Na obecny moment posiłkujemy się wyłącznie makietą, a na oficjalne fotografie będziemy musieli nieco poczekać. Niemniej, finalny wygląd będzie najprawdopodobniej zbliżony do powyższego. Premiera odbędzie się 15 sierpnia, a cena wyniesie około 170$.