Przedsiębiorstwa nieustannie zmagają się się z nowymi oczekiwaniami klientów, dotyczą one już nie tylko wygody oraz ciekawego designu ale i dbałości o środowisko. Oczywiście moda sama w sobie nie jest najlepszym przykładem ekologii, natomiast na bieżąco uczy się dostosowywać do obecnej sytuacji.

Na obecny moment, firmy starają się działać na kilku płaszczyznach. Poza zmniejszaniem produkcji dwutlenku węgla, przykładają coraz większe znaczenie do materiałów. Przykładów jest wiele, a dotyczą ściśle konkurencyjnych firm. Dziś natomiast, skupimy się na niemieckim przedsiębiorstwie oraz najnowszej współpracy u boku Noah! Duet prezentuje kolekcję odzieży ale i dwie sylwetki obuwia – SL72 oraz SL20 stworzone w oparciu o Prime Blue. Jest to dzianina z recyklingu, którą opracował adidas wraz z Parley for the Oceans. Warto wspomnieć, że wydanie SL72 towarzyszyło już na podium Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku, a więc jest to historyczna sylwetka w nowoczesnej wersji. Niezaprzeczalnie, współpraca podąża za inspiracją oceanem co naznaczono paletą barw jak i motywem muszli. Poniżej, przedstawiamy lookbook który jednoznacznie nakreśla charakter projektu.

Premiera już 27 sierpnia za pośrednictwem adidas. Pozwolimy sobie podsumować kolekcję cytatem założyciela Noah – Brendona Babenzian;

”The water and the ocean were the backdrop for everything where I grew up. We spent incredible amounts of time at the beach, fishing or just hanging out near the water. Now that I am an adult with the ability to see the damage we’ve been doing to the environment and bodies of water in particular, I am in a position to try to correct some of that damage.”